Spotkanie online: Moda. Branża na nowo

online

kiedy: czwartek, 29.04.2021, godz. 17:00 – 18:00
gdzie: online
wstęp: dostęp bezpłatny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ

Zmagamy się właśnie z największym wyzwaniem współczesności. PandemiaCOVID-19 od ponad roku wywiera bardzo duży wpływ na gospodarkę, doprowadzając  do dewastacji wielu jej segmentów i spadku zatrudnienia. Jedną z branż szczególnie dziś zagrożonych jest sektor modowy, dający w Polsce zatrudnienie setkom tysięcy osób.  Już 29 kwietnia zapytamy Agatę Matlak-Lutyk i Hannę Ferenc-Hilsden, twórczynie marki Balagan, jak efektywnie pracować i zarządzać zespołem w tych trudnych czasach. Spotkanie online poprowadzi Dorota Cząstka.

Od kilku miesięcy obserwujemy, jak małe i duże marki adaptują się do strukturalnych zmian, które zachodzą na rynku. Jeszcze przed wybuchem pandemii głośno mówiło się o morderczym tempie pracy, rosnącej konkurencji i konieczności zmian w branży odzieżowej. Restrykcje wymusiły nowe podejście – moda zwolniła, a jednocześnie stała się bardziej twórcza. Pandemia wpłynęła na sposób, w jaki projektujemy, produkujemy i kupujemy ubrania. Wykorzystanie innowacyjnych technologii i digitalizacja w branży otworzyły całkiem nowe możliwości. To wszystko spowodowało, że zmienił się również sposób, w jaki pracujemy.

Branża szuka nowych sposobów, by móc cieszyć się modą i rozwijać się biznesowo. Nowatorskie sposoby zastosowano w prezentacji kolekcji, sprzedaży i komunikacji z klientem. Licząc na szybkie zakończenie lock down’u i powrót do biura, musimy pamiętać, że rynek pracy już nigdy nie będzie taki sam. Zmiany, jakie wywołał koronawirus, wpłyną na przekształcenie wielu aspektów pracy, również szukania zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Prelegentki podzielą się doświadczeniami, jak zmieniła się praca i zarządzanie zespołem w trakcie pandemii. Opowiedzą o wyzwaniach ostatniego roku i jak udało im się poszerzyć zespół, mimo niesprzyjających okoliczności.

Podczas spotkania spróbujemy podsumować, czy nowy model funkcjonowania branży sprawdza się w praktyce. Wielka rewolucja mody dopiero się zaczyna. A jej początkiem, jak to często bywa, może być kryzys.

__________

Balagan – marka tworzona pomiędzy Warszawą a Tel Awiwem przez Agatę Matlak-Lutyk i Hannę Ferenc-Hilsden. Łączy ponadczasową estetykę, przywiązanie do jakości i detalu oraz klasyczne wzornictwo. Jej działalność doceniło jury Design Alive Awards, przyznając nominację do nagrody za stworzenie rozpoznawalnej marki i organiczne rozwijanie jej w duchu zrównoważonego rozwoju w Polsce i poza jej granicami.

Dorota Cząstka – ekonomistka z wykształcenia, na co dzień prezes studia kreatywnego HIDAY. Współpracuje zarówno z największymi galeriami handlowymi, jak i lokalnymi markami. Organizatorka i pomysłodawczyni projektu GDYNIA KREATYWNA organizowanego wspólnie z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz PROJEKTU MODA, który tworzy wspólnie z PPNT Gdynia | Centrum Designu.

 

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

partner: Hiday

patroni medialni: Fashion Revolution Polska, Fashion Biznes, Prestiż, Radio Gdańsk

 

powrót
Skip to content