Dialogi z przyszłością. Trendy 2020.

budynek III, sala C

kiedy: 12.12.2019 (czwartek), godz. 18:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala C
wstęp: wolny, obowiązują zapisy

Trendy to nic innego niż nasza codzienność i zmaganie się z jej wyzwaniami. Ostatnie lata są czasem niepokoju i niepewności politycznej, społecznej i klimatycznej. Nowe technologie ingerują coraz mocniej w nasze życie, przekraczają granice naszego ciała, zabierają nam czas i prywatność. Tracimy zaufanie do polityków, autorytetów, firm i internetu. Nasze społeczeństwo starzeje się i mimo bogacenia się, nie jest zdrowsze, ani szczęśliwsze. Wszystko to odbija się we współczesnym designie.

W czasie wykładu Katarzyna Andrzejczyk-Briks opowie, jak projektanci i firmy reagują na te zmiany. Czy przyszłość budzi ich większy niepokój, czy optymizm? Czy projektowanie może pomóc nam w ochronie naszej planety, kontaktu z samym sobą i tworzeniu lepszego świata?

Przemyślmy wspólnie przyszłość, zanim się ona wydarzy.
Po wykładzie rozmowę z Katarzyną Andrzejczyk-Briks poprowadzi Agnieszka Polkowska.

Dla kogo ?
Dla osób poszukujących inspiracji i pomysłów do zmian we własnej firmie, działalności biznesowej i projektowej.
Dla projektantów szukających inspiracji do tworzenia nowych produktów, procesów, usług, materiałów i technologii.
Dla trenerów biznesu współpracujących z firmami z obszaru designu.

Katarzyna Andrzejczyk-Briks – wykładowca historii sztuki i designu szkoły wzornictwa School of Form w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS i Collegium da Vinci. Od kilku lat analizuje trendy w designie i zmiany w stylu życia konsumentów.

Wiedzę o trendach wykorzystuje współpracując z firmami i projektantami, jako konsultant i trener creativity thinking Concordii Design w Poznaniu. Współwłaścicielka Pracowni architektonicznej Briks Architekci. Uważa, że design jest naszą wspólną sprawą, bo kształtuje świat i zmienia nasze życie.

Agnieszka Polkowska – doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka.  Założycielka studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, PPNT Gdynia oraz Łódź Design Festival. Realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, born2be i marek wzorniczych oraz pracuje w charakterze konsultanta dla think tanku MARE Amsterdam i portalu trendwatching.com. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na ŁDF.Spotkanie dialogi z przyszłością.

powrót