SPEAK IN_UX 2022

PPNT Gdynia, budynek III

kiedy: 25-26.10.2022 (wtorek, środa), od godziny 9:00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III

wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja – ZAPISZ SIĘ!

 

Gdzie potrzebni są projektanci UX? Jakich potrzebują kompetencji? Jak wejść do świata UX i zacząć pracę w tym obszarze? Na te i wiele innych pytań związanych z projektowaniem wrażeń użytkownika odpowiemy na SPEAK IN_UX – dwudniowej konferencji wypełnionej wiedzą i praktycznymi warsztatami!

 

To już trzecia edycja konferencji poświęconej całkowicie projektowaniu doświadczeń. Tym razem skupimy się na początkach pracy w tym zawodzie. Będziemy rozmawiać o potrzebnych kompetencjach, o procesach rekrutacyjnych, ale też o obszarach, w których projektanci UX są potrzebni. O swoich doświadczeniach opowiedzą wieloletni praktycy, którzy nie tylko sami pracują w zawodzie projektanta doświadczeń, ale mieli również doświadczenia przy rekrutacjach na stanowiska związane z UX.

A jeśli już stawiasz pierwsze kroki w zawodzie i chcesz dowiedzieć się, jak nie skopać procesu projektowego już na starcie i rozpocząć go z sukcesem – drugiego dnia zapraszamy na warsztaty planowania udanego kick-offu.

Więcej szczegółów i prelegentów poznasz już wkrótce, ale już dziś zarezerwuj swój czas i miejsce na stacjonarnym wydarzeniu SPEAK IN_UX!

Dla kogo?

Dla osób zaczynających pracę w zawodzie projektanta UX oraz tych, którzy dopiero myślą o pójściu w tym kierunku.

Dla przedsiębiorców, badaczy i projektantów produktów i usług, dla pracowników startupów i dużych organizacji, studentów kierunków związanych z badaniami i projektowaniem.

Dla wszystkich entuzjastów projektowania doświadczeń, którzy chcą uporządkować lub pogłębić swoją wiedzę.

Czego się dowiesz?

  • Gdzie wykorzystywać projektowanie doświadczeń?
  • Jak zacząć szukać pierwszej pracy?
  • Na co zwracać uwagę przy rekrutacji?
  • Jakich błędów nie unikać na początku pracy projektanta UX?
  • Jakie kompetencje mogą być przydatne?
  • Jak zaczynać procesy projektowe bez błędów?

Dzień 1. Prelekcje

Agenda prelekcji:

10.00 – 10.50 Aneta Bona; Nie tylko web i mobile, czyli gdzie jeszcze potrzebujemy projektantów?

10.50 – 11.40 Marta Mielcarek; Gdybym mogła cofnąć czas… czyli co bym zmieniła gdybym jeszcze raz rozpoczynała swoją przygodę z UX.

11.40 – 11.50 przerwa kawowa

11.50 – 12.40 Anna Jozanis; 1 z 500. O rekrutacjach na juniorskie stanowiska w branży UX

12.40 – 13.30 Piotr Frączkowski; Praca z klientami vs praca wewnętrznie nad produktem. Czego możesz się spodziewać, a czego nie.

13.30 – 15.30 networking przy kawie

 

Tematy prelekcji:

 

Nie tylko web i mobile, czyli gdzie jeszcze potrzebujemy projektantów?
Aplikacje na urządzenia elektroniczne towarzyszą nam częściej niż możemy przypuszczać. Ktoś zaprojektował domofon, kto inny aplikację z wyborem menu w pobliskim fast-foodzie, a kolejny projektant flow wyboru programu na specjalny fotel masujący. Interface użytkownika to dziś nie tylko to co wizualne, ale też asystent głosowy w naszym kuchennym głośniku czy inteligentna żarówka dostosowująca się do pory dnia i puszczanej muzyki. Projektant UX/UI odgrywa dzisiaj ważną, ale też bardzo szeroką rolę w świecie nowych technologii, które mamy na wyciągnięcie ręki i czasami wręcz nie zdajemy sobie sprawy, że z nich korzystamy.

Aneta Bona

Projektantka UX/UI w roli liderki kreatywnej zespołu w Samsung R&D oraz Liderka zespołu UX/UI pracującego nad redesignem strony internetowej Fundacji K.I.D.S. W codziennej pracy zajmuje się projektowaniem aplikacji webowych oraz rozwiązań systemowych na urządzenia typu IoT i TV. W swoim dorobku ma również aplikacje dedykowane na smartwatche i interaktywne kioski. Poza pracą chętnie próbuje swoich sił w pracach DYI i malarstwie akwarelowym.

 

Gdybym mogła cofnąć czas… czyli co bym zmieniła gdybym jeszcze raz rozpoczynała swoją przygodę z UX.

Jak to mówią- mądrzy ludzie uczą się na błędach, jeszcze mądrzejsi na cudzych. Droga do bycia Liderem zespołu, ale też Seniorem UX/UI była dość kręta i zawiła. Wiele rzeczy zrobiłam źle albo zbyt późno. Wiele było strzałem w dziesiątkę, które do tej pory owocują.

Opowiem o moich przemyśleniach, wnioskach, inspiracjach i wątpliwościach.

Nie dam gotowych rozwiązań – bo takie nie istnieją. Droga do sukcesu nie jest drogą na skróty, ale można zdecydowanie przejść ją nieco sprawniej – i o tym właśnie sobie opowiemy 😉

Marta Mielcarek

UI Team Leader, Senior Product Designer, Młoda mama, Właścicielka kochanego (i wiecznie szczekającego) kundelka, Gdańszczanka.

 

1 z 500. O rekrutacjach na juniorskie stanowiska w UX

Chcesz się przebranżowić lub szukasz pierwszej pracy w branży UX? W moim wystąpieniu przedstawię Ci kilka wskazówek, na co powinna zwrócić uwagę osoba, która szuka pracy jako Junior UX Designer. Omówię, co z perspektywy rekrutującego managera przykuwa uwagę wsród setek aplikacji, a także podpowiem, jak się przygotować do procesu rekrutacyjnego oraz jakich błędów unikać.

Anna Jozanis

Z branżą UX związana od ponad 12 lat. Zaczynała jako UX Writer, a następnie UX Designer w Allegro, gdzie optymalizowała doświadczenia związane z procesem zakupowym i płatnościami. Od kilku lat rozwija się jako lider zespołów UX. Obecnie zarządza kilkunastoosobowy  zespołem UX w G2A.COM, gdzie pracuje jako Head of User Experience.

 

Praca z klientami vs praca wewnętrznie nad produktem. Czego możesz się spodziewać, a czego nie.

Czy wiesz, czym się różni praca wewnątrz firmy nad rozwojem produktu od projektowania UX na zlecenia różnych klientów? Która będzie łatwiejsza na początek kariery w branży UX? Na prelekcji poznasz plusy i minusy obu form, a także ryzyka jakie ze sobą niosą.

Piotr Frączkowski

Od ponad 12 lat buduje i rozwija serwisy internetowe. Prowadzi software house  wyspecjalizowany we wdrożeniach serwisów opartych o WordPress’a i Woocommerce’a – Tamago Software. Wywodzi się z digital marketingu i project managementu. Uczestniczył w realizacji setek projektów webowych zaczynając od projektów dla mikro firm po duże wdrożenia dla międzynarodowych korporacji.

 

Dzień 2. Warsztaty

Filip Makowiecki

Kick-off z wykopem. Jak nie skopać procesu projektowego już na starcie?

Zapisy na warsztaty: ZAPISZ SIĘ!

powrót
Skip to content