Patentować czy nie patentować? - indywidualne konsultacje

PPNT Gdynia, budynek III, pokój H1.31 lub online

kiedy: 28.02.2024 (środa), 9:00-15:00
gdzie: online lub stacjonarnie
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: app.evenea.pl/event/patentowaniekonsultacjeip

Czy moje rozwiązanie nadaje się do patentowania? Jak ocenia się zdolność patentową? Jak uzyskać patent i ile to kosztuje? Gdzie szukać informacji o patentach? Skorzystaj z okazji i poznaj odpowiedzi na nurtujące cię pytania.  Uczestnicy konsultacji będą mogli omówić swoje pomysły, projekty i wynalazki z doświadczonym rzecznikiem patentowym, który udzieli porad dotyczących możliwości ochrony własności intelektualnej i przedstawi potencjalne kroki mające na celu zabezpieczenie praw do rozwiązań.

Na każdą indywidualną konsultację przewidzieliśmy ok. 30 min.

Dlaczego warto?

Podczas konsultacji dowiesz się m.in.:
– czy da się ochronić twoje rozwiązanie,
– co można opatentować,
– jak  uzyskać ochronę, w tym poza granicami Polski,
– jaki jest koszt ochrony,
– gdzie znajdę zgłoszenia rozwiązań z podobnych dziedzin.

Dla kogo?
Konsultacje skierowane są do wszystkich tych, którzy tworzą rozwiązania techniczne, są zaangażowani w działalność badawczo-rozwojową bądź potrzebują pomocy w zakresie ochrony własności intelektualnej oraz informacji patentowej.

Konsultacji udzielą: Anna Kwapich – rzecznik patentowy polski i europejski z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w ochronie rozwiązań technicznych i badaniach patentowych oraz Dorota Nocuń – rzecznik patentowy, pracownik sekcji Informacji Patentowej w PPNT Gdynia, specjalizujący się w tematyce ochrony własności przemysłowej oraz w informacji patentowej.

Kontakt w sprawie wydarzenia:

E: patent@ppnt.pl
T: +48 58 880 81 98

powrót
Skip to content