parkowy meetup | sztuczna inteligencja - wyręczy nas czy zastąpi?

budynek III

kiedy: 26 listopada 2019 (wtorek) godz. 9.00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala A (kinowa)
wstęp: bezpłatny, wymagana REJESTRACJA

 

Coraz więcej mówi się o sztucznej inteligencji, ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy z czym mamy do czynienia? Co przyniesie nam przyszłość? Jak zmieni się nasze zdrowie, praca czy czas wolny? Jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą sztuczna inteligencja? Na kolejnym parkowym meetupie porozmawiamy o tym, czego możemy spodziewać się obecnie i w przyszłości w zakresie Artificial Intelligence (AI).

Sztuczna Inteligencja – wyręczy nas czy zastąpi?
Pojęcie sztuczna inteligencja już na samym wstępie wywołuje emocje, budzi mieszane uczucia. Już dziś AI otacza nas z każdej strony. Dużą część naszej codzienności stanowiąmechanizmy sztucznej inteligencji. Czy zatem sztuczna inteligencja to kolejny skok cywilizacyjny, który dotknie każdego aspektu naszego życia? Profesor Jacek Rumiński opowie o zastosowaniach AI m. in. w medycynie, edukacji i przemyśle.

Panel dyskusyjny
Drugą częścią spotkania będzie panel dyskusyjny z udziałem firm parkowych. Porozmawiamy o problemach i wyzwaniach, jakie niesie przed nami AI.

 

W dyskusji wezmą udział:

Łukasz Osowski – współzałożyciel firmy IVONA Software kupionej przez Amazon, współtwórca technologii syntezy mowy IVONA używanego przez ponad 100 milionów ludzi na świecie, współtwórca licznych patentów międzynarodowych. Właśnie założył firmę Lab4Life w której buduje aplikację pomagającą ludziom dłużej cieszyć się zdrowiem.

Marek Trojanowicz – doświadczony przedsiębiorca z dużym doświadczeniem technologiczno-informatycznym. Współzałożyciel firmy CTA Sp. z o.o., a także spółek BrainScan Sp. z o.o., AI-Factory Sp. z o.o., EduSense S.A., Professor Why S.A., InteliWISE S.A. oraz fundacji StartUp Hub Poland. Główne obszary zainteresowań to Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazu. Światowy magazyn „TIME Magazine” nazwał go pionierem e-learning’u w Europie.

Piotr Janczyk – współzałożyciel i prezes Bilander Group, współtwórca platformy do analityki biznesowej. Ekspert w zakresie analiz zarządczych oraz integracji danych. Konsultant biznesowy na poziomie Zarządów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z danymi i tworzeniu systemów Business Intelligence.

O prowadzącym:
Jacek Rumiński – naukowiec, inżynier i nauczyciel w dziedzinie inżynierii biomedycznej, inżynierii komputerowej i informatyki. Obecniekierownik Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Specjalizuje się m.in. w metodach interakcji człowiek-system, zastosowaniu systemów informatycznych w medycynie, systemach mobilnych i rozszerzonej rzeczywistości oraz technologii wspomagania jakości życia.

powrót