Nowości w prawie własności intelektualnej

budynek IV, F0.28

kiedy: 04.04.2019 (czwartek), godz. 10:00-12:00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek IV, sala F0.28

wstęp: wolny, rejestracja: https://nowosci-pwi.evenea.pl/

Spotkanie w formie prelekcji, dwa bloki po 45 minut + 15-30 minut blok pytań i odpowiedzi.

Porozmawiamy o zmianach w prawie własności intelektualnej, w tym także nowości orzeczniczych i rozwoju doktryny prawa autorskiego, które miały miejsce w ostatnich latach. Tematyka prawnoautorska połączona zostanie z wątkami cywilnymi i handlowymi (występującymi w praktyce rozwiązaniami takimi jak franchaising, umowy o korzystanie z praw własności intelektualnej itd.). Szkolenie oparte jest o metodę case study – informacje zaprezentowane w przystępny sposób na przykładzie sporów dotyczących znanych, światowych marek.

W szczególności zapraszamy firmy marketingowe, graficzne, branże IT i start-upy, które swoją działalność opierają o wysokie technologie.

O prowadzącym:

Dawid Rogoziński – prawnik Kancelarii „Rusiecki, Szymkiewicz, Kurek” sp. p. oraz doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UG. Jego specjalizacje zawodowe skupiają się wokół nierozpoznanych jeszcze dziedzin prawa – w tym prawa własności intelektualnej – zarówno w perspektywie krajowej i jak i europejskiej. W pracy zawodowej ceniony jest za wszechstronność i kompleksowość – umiejętność tworzenia rozwiązań nieszablonowych. Wpływa na to przede wszystkim umiejętność swobodnego poruszania się między zagadnieniami zarówno cywilnoprawnymi jak i podatkowymi czy administracyjnymi. Nie są mu obce wątki transgraniczne.

Zainteresowania branżą kreatywną nie ograniczają się jednak do prawnych aspektów prowadzenia takiego biznesu. W czasie studiów sam prowadził działalność gospodarczą w zakresie web-developingu i grafiki użytkowej. Dziś współpracuje ze środowiskiem grafików, artystów i specjalistów IT, którzy cenią sobie przede wszystkim zrozumienie pozaprawnych aspektów ich działalności, dostrzeganie specyfiki branży i budowanie pomostów między prawem, a praktyką.

powrót