MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości | 20-lecie PPNT Gdynia

online, YouTube

kiedy: wtorek, 23.11.2021, godz. 11:00-12:30
gdzie: transmisja online na YouTube PPNT Gdynia
wstęp: wolny, LINK DO TRANSMISJI

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

 

Okrągły, dwudziesty jubileusz największego w Polsce parku technologicznego stanie się przyczynkiem do rozmów o przyszłości technologii, która coraz wyraźniej zmienia nasze życie. Czy już wkrótce wkroczymy w nową erę, w której Internet i wirtualna rzeczywistość połączy się w jedno Metawersum, jak głosi Mark Zuckerberg? Jak wpłynie to na naszą codzienność? Czy powstające aktualnie nowe technologie staną się naszymi sprzymierzeńcami czy wymuszą poszukiwanie innych rozwiązań? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu „MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości”.

Wśród zaproszonych gości, których rozmowę będzie można śledzić na kanale YouTube PPNT Gdynia, pojawią się m.in. Parkowicze: Łukasz Osowski – twórca słynnego syntezatora mowy IVONA, dziś pracujący nad aplikacją funkcjonującą w oparciu o sztuczną inteligencję, której zadaniem ma być wspomaganie zdrowego trybu życia; Michał Wroczyński – rozwijający w parkowych murach aplikację do walki z hejtem w sieci oraz Piotr Kalwasiński – coworker i ekspert fin-tech oraz branży finansowej, współtwórca polskiej bankowości internetowej. O zarządzaniu innowacjami z punktu widzenia nowoczesnego miasta przyszłości będzie mówić wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała. Z kolei Natalia Hatalska – analityczka trendów, autorka bloga hatalska.com i nowej książki „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?” oraz twórczyni instytut badań nad przyszłością – infuture. institute, pomoże zdefiniować najważniejsze trendy i wskaże konsekwencje, jakie mogą nas czekać w związku z rozwojem innowacyjnych technologii w kontekście gospodarki i życia społecznego. Spotkanie poprowadzi Sebastian Deditius – Absolwent Kanadyjskiego programu Executive MBA i mówca konferencji IdeaXchange.

– Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, jakie niesie technologia, ale też o szansach i o tym, jak te szanse przekuć na rzecz biznesu, społeczeństwa i gospodarki – tłumaczy Katarzyna Czapiewska – kierownik Działu Rozwoju i Komunikacji PPNT Gdynia.

 

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną rozmowę będzie można śledzić na żywo w Internecie na parkowym kanale YouTube. – LINK DO TRANSMISJI.

 

___________
Panel jest częścią obchodów jubileuszu gdyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zainteresowani jego historią mogą prześledzić najważniejsze etapy jego powstawania oraz film poświęcony jego działalności na stronie przygotowanej specjalnie na tę okazję.

powrót
Skip to content