Lepsze Miasta

budynek III

kiedy:16.01.2020 (czwartek), godz. 18:00-20:00
gdzie:
PPNT Gdynia, budynek III, sala A (kinowa)
wstęp: wolny, obowiązują zapisy – zapisz się!

 

W ramach trwającej do 19 stycznia wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości”, zapraszamy do udziału w dyskusji panelowej skupionej na tematyce kondycji współczesnych miast i wyzwaniach przed jakimi stoją.

Pretekstem do rozmowy będzie dziesięć fotografii, ilustrujących istotne zjawiska zachodzące w naszych miastach. Zaprezentowane problemy to subiektywny wybór działań, które w opinii panelistów mówią dużo o nas jako mieszkańcach, naszych przestrzeniach publicznych, gdzie jesteśmy dziś oraz gdzie możemy być w przyszłości.

dr Piotr Czyż
Architekt, filozof. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność naukowa poświęcona społecznej roli architektury i nowym metodom przekształcania przestrzeni publicznych (placemaking). Koordynator kilkunastu samorządowych projektów grantowych poświęconych rewitalizacji przestrzeni. Konsultant tzw. Uchwał Krajobrazowych w Gdańsku i Sopocie. Uczestnik dziesiątek warsztatów o tematyce miejskiej. Projektant.  
inż. arch. Barbara Marchwicka – pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka (6 lat praktyki w planowaniu przestrzennym). Z przekonania pracownik samorządowy. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje wyzwania projektowe określa (za Jon’em Kolko) mianem „wicked problems” – te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie usług i/lub przestrzeni publicznych to praca zespołowa. Współtworzy fantastyczny zespół. 

powrót