Konsultacje eksperckie – informacja patentowa

budynek III, pokój H1.31

kiedy: poniedziałki, godz. 12:00-14:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III (pierwsze piętro), H1.31
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja – należy zapisać się telefonicznie lub przez e-mail

 

Konsultacje odbywają się w formie indywidualnej, trwają 30 minut. Limit miejsc wynosi 10 osób – zarezerwuj termin już dziś!

Dlaczego warto?
Prowadzisz firmę lub dopiero planujesz założyć działalność gospodarczą? Zastanawiasz się, czy to nad czym pracujesz, bądź narzędzia, które wykorzystujesz do promocji nadają się do ochrony? Szukasz informacji o patentach i chcesz wiedzieć, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja, zanim pojawią się na rynku? Chcesz sprawdzić, jakie znaki towarowe są chronione i czy nikt inny nie próbuje zastrzec używanej przez ciebie marki?  Dowiedz się, jak dbać o swoją własność intelektualną:
– jak chronić logo, nazwę, wygląd produktu, rozwiązanie techniczne?
– jak dokonać zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP?
– jakie są koszty zgłoszenia i utrzymania ochrony dla znaków, wzorów, wynalazków w procedurach krajowej, regionalnej, międzynarodowej?
– co możesz zrobić, gdy ktoś narusza twoje prawa?
– gdzie i jak szukać informacji o podlegających ochronie znakach, wzorach, wynalazkach?
– jak korzystać z baz patentowych?
– badania patentowe – stanu techniki, zdolności i czystości patentowej – kiedy warto wykonać?


Dla kogo?
Jeśli prowadząc biznes chcesz skutecznie wykorzystywać posiadaną własność intelektualną i nie naruszać przy tym cudzych praw wyłącznych, nasze poniedziałkowe konsultacje są właśnie dla ciebie!

Konsultacji udziela Dorota Nocuń – rzecznik patentowy, pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia. Zajmuje się tematyką ochrony własności przemysłowej (znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory użytkowe i wynalazki), a specjalizuje w badaniach patentowych  i poszukiwaniach w literaturze patentowej dla różnych przedmiotów własności przemysłowej.

Kontakt w sprawie wydarzenia:
T: +48 58 880 81 98
M: patent@ppnt.pl

powrót