Jak pytać? / Strefa UX

budynek III, coworking

kiedy: 21.02.2020 (piątek), 15.30-19.00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

wstęp: wolny, wymagana rejestracja: ZAPISZ SIĘ!

W pracy każdego UX designera (i nie tylko) najistotniejsi są ludzie. Aby zrozumieć użytkowników, ich potrzeby i oczekiwania, najprościej po prostu zapytać.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których przećwiczymy wymagającą sztukę zadawania dobrych pytań.

Czego się dowiesz?

Jakie pytania zadawać, by dowiedzieć się jak najwięcej?
O co i jak pytać podczas wywiadów?
Na co zwrócić uwagę w ankietach?

Formułowanie pytań przećwiczymy na przykładach ankiet i wywiadów – pierwszych metod, które przychodzą do głowy, kiedy chcemy dowiedzieć się czegoś od odbiorców produktu. Podczas warsztatów opracujemy także przykładowe pytania, które warto zadać użytkownikom, zanim ruszymy z projektowaniem rozwiązań.

Dla kogo?

Na warsztaty zapraszamy przedstawicieli małych firm, którzy zastanawiają się, jak pozyskać informacje o potrzebach klientów. Mile widziane są także osoby z branży IT, R&D, UX i nowych technologii, które chcą ułożyć wiedzę o ankietach i wywiadach.

Prowadząca

Warsztaty poprowadzi Ania Tylikowska. Pracuje jako Senior UX / Service Designer w Allegro. Prowadzi zajęcia z badań UX i projektowania usług na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i Warszawie. W ciągu ostatnich 4 lat zaprojektowała i przeprowadziła około 40 różnych warsztatów z obszaru projektowania produktów i usług. Była prelegentką na wielu konferencjach, m.in. UX Poland, Product Camp, Gdynia Design Day; jest również współorganizatorką konferencji WUD Trójmiasto.

powrót