Jak pracować w Scrum? | Wprowadzenie

PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H

kiedy: 10.11.2021 (środa), w godz. 10:00-13:00

gdzie: PPNT Gdynia, sala F/H

wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja: LINK

Jakie są najczęstsze błędy we wprowadzaniu Scrum w firmach? Dla jakich projektów Scrum jest wskazany? Co to znaczy, że Scrum to framework, a nie metodologia prowadzenia projektów? Dowiesz się tego na warsztatach z podstaw Scruma!

Coroczny raport „State of Agile” przygotowany przez firmę VersionOne dowodzi, że organizacje, które stosują zwinne praktyki osiągają lepsze wyniki, są bardziej przewidywalne i szybciej dostarczają produkt na rynek niż organizacje zarządzające projektami w tradycyjny sposób. Organizacje zwinne mają też większą szansę na przetrwanie na rynku w dłuższej perspektywie. Dowiedz się, jak wdrożyć Scrum w swoim zespole!

Czego się dowiesz?

  • na czym polega Scrum?
  • jakie są role, zdarzenia i artefakty w Scrum?
  • jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wdrażaniu Scrum?

Uczestnicy zdobędą teoretyczne podstawy pogłębione o doświadczenie zdobyte podczas ćwiczenia w mniejszych grupach. Podstawą do pracy będzie manifest scrum (https://agilemanifesto.org/). Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących.

Dla kogo?

  • Dla osób, które nie wiedzą, czym jest Scrum
  • Dla osób, które słyszały o Scrum, ale nigdy w ten sposób nie pracowały
  • Dla osób, które chcą wdrożyć Scrum w pracy swojego zespołu i nie wiedzą jak to zrobić
  • Dla osób, które pracują lub wdrożyły Scrum w swojej firmie, ale nie są pewne czy robią to prawidłowo

Ważne! Obowiązuje ograniczona liczba miejsc, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku, gdy nie możesz uczestniczyć – daj znać, by zwolnić miejsce dla osób z listy rezerwowej.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w PPNT Gdynia. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub formy na zdalne spotkanie.

Prelegentka:

Izabela Słomczewska, dyplomowany coach, menedżerka R&D w wielu projektach, prekursorka transformacji agile w organizacjach

Swoje doświadczenie wieloletniej menedżerki w branżach IT i produkcyjnej łączy z wiedzą dotyczącą psychiki człowieka. Do swojej intuicji i pasji postanowiła dodać wiedzę, dlatego ukończyła studia z psychologii i coachingu na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła również certyfikowany kurs WIAL Action Learning oraz Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach.

Wspiera firmy w harmonizowaniu zespołów, budowaniu zaufania, rozwoju menedżerów, optymalizowaniu procesu tworzenia produktów zgodnych z oczekiwaniami klientów, transformacjach agile.

powrót
Skip to content