DtB Workshop | Circular service and product design

budynek III, sala F/H

kiedy: piątek, 17 września 2021, godz. 10:00-14:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
wstęp: wolny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ!

 

Jak sprawić aby produkty i materiały pozostały w obiegu jak najdłużej? Jak wesprzeć regenerację systemu naturalnego i zacząć projektować z odpadów i zanieczyszczeń? Sednem ekonomii cyrkularnej jest oddzielenie działalności gospodarczej od konsumpcji zasobów – ale jak to zrobić w praktyce? Podczas interaktywnych (i stacjonarnych <3) warsztatów wykorzystasz praktyczne narzędzia i metody, które pomogą Ci rozwinąć modele biznesowe, produkty I usługi, które generują wartość dla użytkowników, firm i planety!

 

Co zyskasz?
– poznasz zasady projektowania w duchu gospodarki obiegu zamkniętego i zalety odpowiedzialnego projektowania
– zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu nowych metod i narzędzi oraz poznasz przykłady prawdziwych wdrożeń
– nauczysz się jak korzystać z narzędzi w codziennej pracy
– wymienisz się doświadczeniem z ekspertami i innymi uczestnikami
– wesprzemy Cię morzem inspiracji do działania
– uczestnictwo w warsztatach potwierdzone zostanie certyfikatem

 

Dla kogo?
Interdyscyplinarne warsztaty są skierowane do wszystkich zaangażowanych w rozwój produktów i usług, ale w szczególności zapraszamy:
– projektantów: produktu, usług, modeli biznesowych i systemów
– przedsiębiorców
– start-up’y
– ekspertów i konsultantów ds. ochrony środowiska
– specjalistów ds.: marketingu, zasobów, logistyki
– osoby chcące poszerzać swoje umiejętności i wiedzę

 

Warsztaty prowadzone w języku angielskim. Warsztaty tylko dla zarejestrowanych uczestników. Z względu na pracę w grupie, na warsztaty obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

 

Agenda (10:00 – 14:00):
Dlaczego musimy działać? Wstęp do projektowania cyrkularnego.
Gdzie zacząć? Odkryj zasady projektowania cyrkularnego i zdefiniuj następne kroki.
Odpocznij: przerwa kawowa i networking
Projektowanie cyklu życia: poznaj i opracuj user centric value proposition i circular eco-system.
Co dalej? Porozmawiaj jak zastosować nowe narzędzia i metody w codziennej pracy.

 

Trenerzy:

Ronja Scholz
Fraunhofer IZM
naukowiec zajmująca się projektowaniem usług obiegu zamkniętego w katedrze interdyscyplinarnego zrównoważonego rozwoju elektroniki na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Już w trakcie studiów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego skupiała się na projektowaniu ekologicznym oraz możliwościach i odpowiedzialności designu w procesie tworzenia zrównoważonych produktów i doświadczeń. Scholz pracowała w zespołach projektowych na całym świecie, korzystając z podejścia Design Thinking do tworzenia innowacyjnych produktów skupionych na użytkowniku, a także opracowywania interdyscyplinarnych, współtworzonych procesów. Zanim dołączyła do TU Berlin, była kierowniczką ds. innowacji i projektantką biznesową w obszarze druku 3D, eksplorując możliwości nowych, zasobooszczędnych sposobów produkcji i łańcuchów dostaw. Ma zatem doświadczenie w opracowywaniu holistycznych podejść rynkowych, które uwzględniają ludzi, technologie i biznes oraz podejść rynkowych dla produktów cyfrowych i rzeczowych w oparciu o filozofię lean. Jest sprawną trenerką, facylitatorką warsztatów i procesów, która pomaga zespołom zrealizować ich potencjał.

Robin Hoske
Fraunhofer IZM
Robin jest certyfikowanym projektantem produktów w Instytucie Niezawodności i Mikrointegracji im. Fraunhofera w Berlinie (Fraunhofer IZM) oraz badaczem designu w obszarze produktów zrównoważonych i rozwiązań projektowych dla obiegu zamkniętego. Jest też współzałożycielem WINT Design Lab, studia projektowania produktów, które opracowuje i wdraża pilotażowe badania przyszłych generacji produktów i technologii.

organizator: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu
partner: Fraunhofer Institute IZM
__________
Wydarzenie organizowane w ramach Dni Solidarności Klimatycznej organizowanych przez Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot.
Design talks Business (DtB) to cykliczne wydarzenia organizowane w międzynarodowym gronie przedsiębiorców i projektantów, których celem jest kreowanie lepszej teraźniejszości i przyszłości. Warsztaty, wykłady, konferencje pod marką DtB są okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów. Wydarzenia skierowane są do przedsiębiorców i projektantów – którzy szukają nowych narzędzi i metod pracy z myślą o tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Przeczytaj więcej o DtB na: https://2021.gdyniadesigndays.eu/biznes

powrót
Skip to content