Weź udział w prestiżowym hackathonie Stena Line Propeller Prize

Weź udział w prestiżowym hackathonie Stena Line Propeller Prize

Studiujesz na ostatnim roku studiów licencjakich lub magisterskich, na takim kierunku, jak: zarządzanie, informatyka, biotechnologia, inżynieria lub ochrona środowiska, transport, logistyka a także innych, związanych z branżą morską?  Weź udział w nadchodzącej edycji prestiżowego hackathonu Stena Line Propeller Prize, która odbędzie się w dniach:  23-24 kwietnia 2024 roku, w szwedzkiej Karlskronie. Po raz pierwszy, w zmaganiach, mogą wziąć udział polscy studenci. Wydarzenie odbywające się pod patronatem największego pasażerskiego przewoźnika na Bałtyku organizowane jest w partnerstwie z Blue Science Park w Karlskronie oraz Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Jak to działa?

Uczestnicy, zostaną przydzieleni do interdyscyplinarnych, anglojęzycznych zespołów,  które w ciągu 24 godzin opracują propozycję rozwiązania dla postawionego przed nimi  zadania. Czego będzie dotyczyć? Zadanie będzie dotyczyć branży morskiej, a zaproponowane przez uczestników rozwiązanie powinno być innowacyjne oraz wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Dlaczego warto się zgłosić?

Stena Line Propeller Prize Hackathon to nie tylko konkurs; to platforma dla studentów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności, poszerzać sieć kontaktów i zdobywać praktyczne doświadczenie, pracując nad rzeczywistymi przypadkami przedstawionymi przez przewoźnika.  Organizatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania polskich uczestników.

– Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny na co dzień wspierają rozwój innowacyjnych technologii. Dzięki partnerstwu w organizacji tegorocznego hackathonu to niepowtarzalna szansa dla młodych, zdolnych studentów w trójmiejskich uczelni na sprawdzenie się w kreatywnej pracy, w międzynarodowym środowisku nad realnymi zadaniami, a także nawiązanie cennych relacji, które mogą zaowocować w ich przyszłej karierze zawodowej – mówi  Anna Borkowska dyrektorka Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Oprócz bezcennego doświadczenia zdobytego podczas udziału w hackathonie, zwycięzcy będą mieli szansę nawiązać kontakty z profesjonalistami z branży morskiej.

Stena Line Propeller Prize Hackathon odbędzie się w Multi Lecture Hall, Blekinge Institute of Technology, w Karlskronie (Szwecja).

Zgłoszenia i szczegóły dostępne na stronie wydarzenia: https://www.bluesciencepark.se/stena-line-propeller-prize/

Termin aplikacji: 15. kwietnia 2024 r.

powrót
Skip to content