Wakacyjne przygody w Experymencie

Wakacyjne przygody w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni każdego roku przygotowuje specjalne zajęcia na czas letnich wakacji. Nie inaczej jest tym razem – przez cały lipiec i sierpień, 7 dni w tygodniu, na gości czekają dwa rodzaje specjalnych, naukowo-przygodowych warsztatów oraz inne atrakcje.

EXPANJI – od 8 lat
Wakacje to idealny moment na prawdziwe przygody. Na popularnonaukowych warsztatach EXPANJI uczestnicy wejdą w rolę poszukiwaczy przygód i stawią czoła naukowym zagadkom – ich rozwiązanie przybliży do odkrycia skarbu i ocalenia egzotycznej wyspy i jej mieszkańców. EXPERYMENTOWE warsztaty to zabawa dla całej rodziny i mnóstwo mądrej i wciągającej rozrywki. Dodatkowo uczestnicy wyniosą z niej także praktyczne umiejętności.

CZYSTE SLAJMOWISKO – od 4 lat
Młodsi goście EXPERYMENTU wezmą udział w zabawnych i ekologicznych warsztatach CZYSTE SLAJMOWISKO. Pod okiem edukatorów, dzieci wykonają własnoręcznie bezpieczne i ekologiczne kosmetyki do mycia, które można ze sobą zabrać do domu, a także wykonać w domowym zaciszu z dostępnych materiałów. A myjąca ciastolina przyda się również na zajęciach, po zabawie uwielbianymi przez dzieci slime’ami, które oczywiście również zrobią same. Edukatorzy pokażą, jak zrobić kilka niepowtarzalnych slime’ów, których nie da się kupić w sklepach.

EXPERYMENT bez tajemnic – codziennie 11:30 i 14:30
Zwiedzanie wystaw EXPERYMENTU z edukatorem to wyjątkowy spacer i szansa poznanie eksponatów oczami ekspertów-edukatorów – każdy z nich ma inne zainteresowania i ulubione stanowiska, każdy specjalizuje się w innej dziedzinie i opowiada o wybranych stanowiskach na swój własny sposób. Takie zwiedzanie trwa około godziny, ale potem można eksplorować wystawę do woli również samodzielnie.

W zwiedzaniu na własną rękę pomagać będą nowe przepisy higieniczne wprowadzone w Centrum. W jednym momencie na wystawach będzie mogło przebywać do 350 osób, dzięki czemu komfort zwiedzania będzie dużo większy. Na sali rozmieszczone zostały także stanowiska do dezynfekcji rąk, a odwiedzający powinni pamiętać o zabraniu ze sobą maseczek. Żeby ułatwić gościom zakup biletów, Centrum rekomenduje korzystanie ze sklepu on-line na swojej stronie internetowej, gdzie można kupić bilety na wszystkie organizowane przez EXPERYMENT wydarzenia oraz na zwiedzanie wystaw.

7 dni w tygodniu 10:00-19:00
W odpowiedzi na potrzeby gości, Centrum Nauki EXPERYMENT w lipcu i sierpniu otwarte będzie codziennie – przez 7 dni w tygodniu o stałych porach. Na warsztaty EXPANJI oraz CZYSTE SLAJMOWISKO, podobnie jak na Zwiedzanie z edukatorem można zapisać się każdego dnia. Wszystkie aktualne informacje na temat wydarzeń w EXPERYMENCIE dostępne są na www.experyment.gdynia.pl, www.bilety.experyment.gdynia.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum.

powrót