W Gdyni ruszył montaż kultowych lamp scenicznych

W Gdyni ruszył montaż kultowych lamp scenicznych

Portman Lights – firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Trudny, pandemiczny czas wykorzystała na rozwój i podbija świat nowymi lampami scenicznymi, które powstają w Gdyni. Lampy mają nowy wzór i są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie niż poprzednie produkty. Co istotne jednak lampy są tu nie tylko projektowane, ale również prototypowane i składane, zanim trafią do klientów na całym świecie.

Lampy zaprojektowane przez Portman Lights, czyli firmę z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, pokochał cały sceniczny świat. Oświetlały scenę m.in. podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy. Towarzyszyły też wielu międzynarodowym artystom podczas koncertów. W ich blasku występowały gwiazdy, takie jak: Sting, Cher, Ed Sheeran, Miley Cyrus czy Prodigy. Gdyńskie oświetlenie pojawiło się też na wielu festiwalach, np. Roskilde czy Glastonbury. Skorzystano z niego również podczas finałów konkursu Eurowizji.

Jednak właściciele Portman Lights dopiero się rozkręcają. Trudny rok, kiedy branża eventowa stanęła, wykorzystali na zmiany i rozwój. Stworzyli nowy produkt. Po miesiącu od premiery oświetlają one już sceny i studia telewizyjne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Francji, Niemczech i oczywiście w Polsce. Co ważne, najnowszy hit gdyńskiej firmy powstaje w całości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

– W czasie, kiedy branża eventowa stanęła, my działaliśmy. Postawiliśmy na rozwój. Na początku tego roku zaczęliśmy uruchamiać montownię na miejscu, tutaj w Gdyni. Dzięki dobrej współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym to się udało. Dostaliśmy nową powierzchnię, weszliśmy tam w maju, dostosowaliśmy ją do swoich potrzeb i od tego momentu ruszyliśmy z produkcją nowych lamp – mówi Dominik Zimakowski, dyrektor zarządzający Portman Lights.

Wcześniej produkcja była zlecana tylko na zewnątrz. Teraz nowe lampy oraz część innych produktów firma wytwarza u siebie, na własnej linii montażowej. Dzięki temu może sprawniej realizować swoje zadania i co najważniejsze kontrolować jakość na każdym etapie produkcji. Wciąż jednak zamierza współpracować z zewnętrznymi kontrahentami. Jak mówią właściciele, zamówień jest sporo, więc nie obędzie się bez zlecania produkcji również na zewnątrz.

– Gdyńscy przedsiębiorcy już nieraz udowadniali, że mają kreatywne pomysły i świetnie reagują na aktualne potrzeby rynku. To niezwykle cenne i ważne, że firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia wykorzystują swój potencjał, wiedzę, infrastrukturę oraz umiejętności i starają się odpowiedzieć na pojawiające się wyzwania – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

O Portman Lights

Firma Portman Lights powstała w Gdyni w 2016 roku i jest już widoczną marką w branży dekoracyjnego oświetlenia scenicznego. Obecnie ma 31 dystrybutorów w 45 krajach świata oraz ogromne portfolio spektakularnych koncertów i programów telewizyjnych, w których korzystano z jej oświetlenia.

Za sukcesem polskiej marki stoją: Łukasz Sztejna, light designer i szef techniki oraz Dominik Zimakowski, odpowiedzialny za stronę biznesową przedsięwzięcia.

Firma co roku odwiedza m.in. targi w Las Vegas, Londynie, Paryżu, Amsterdamie czy Frankfurcie.

Facebook: https://www.facebook.com/PortmanLights/videos/497099155040319

 

powrót
Skip to content