Vika – sposób na dłuższe, zdrowe życie powstaje w PPNT Gdynia

Vika – sposób na dłuższe, zdrowe życie powstaje w PPNT Gdynia

Vika to aplikacja opracowywana w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia przez multidyscyplinarny zespół polskich naukowców, lekarzy, inżynierów. Vika wylicza ile możemy oczekiwać lat zdrowia. Zawarty w Vice algorytm bierze pod uwagę indywidualne dane dotyczące stylu życia, między innymi higieny snu, posiłków i aktywności fizycznej. 

Vika uświadamia o stanie naszego zdrowia, pokazując jasną i zrozumiałą dla wszystkich informację. 40-latek może zobaczyć, że będzie cieszył się zdrowiem jeszcze przez 30 lat, ale może też się okazać, że znacznie krócej… Wszystko zależy od jego stylu życia.

Każdy, kto chce dłużej cieszyć się zdrowiem znajdzie w Vice coś dla siebie w postaci Misji Zdrowotnych. Misje działają jak gra, a ich celem jest zmiana stylu życia na zdrowszy i zyskanie dodatkowych lat. “Naszym celem jest milion lat zdrowia więcej.” – mówi Łukasz Osowski, współtwórca Viki.

Jeśli chcesz wesprzeć tworzenie aplikacji – pobierz pilotażową wersję Viki ze strony vika.life. W aplikacji przekazuj swoje sugestie i tym samym przyczyń się do osiągnięcia celu Miliona lat zdrowia więcej w Polsce! 

POBIERZ APLIKACJĘ

__________
o zespole:
Zespół Vika, w skład którego wchodzą m.in. lekarze, dietetyk, psycholog, programiści, analitycy danych i epidemiolodzy powstał w 2019 roku w Gdyni. Powołało go do życia trzech ekspertów: Łukasz Osowski współtwórca syntezatora mowy IVONA, Tomasz Noiński współtwórca asystenta głosowego Alexa Amazon oraz dr n.med. Piotr Wiśniewski, pracownik naukowy GUMed. Aplikacja została wybrana jako jeden z 12 finalistów konkursu ‘Aplikacje Jutra’ Polskiego Funduszu i Rozwoju.

powrót
Skip to content