Vika najlepszą “Aplikacją Jutra”!

Vika najlepszą “Aplikacją Jutra”!

Styl życia ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie. Niestety, jak pokazują badania, żyjemy coraz bardziej niezdrowo, także ze względu na epidemię COVID-19, która spowodowała, że przytyliśmy średnio 2 kg. Będziemy wcześniej i częściej zapadać na choroby takie jak cukrzyca czy miażdżyca. Vika to pierwsze na świecie narzędzie prognozujące czas życia w zdrowiu, ryzyka chorób i stale monitorujące postępy w zdobywaniu zdrowia.

Naszym celem jest milion lat zdrowia więcej w Polsce – mówi Łukasz Osowski, CEO Vika.

Przy pierwszym uruchomieniu Vika zadaje pytania użytkownikowi dotyczące jego stylu życia. Po przeanalizowaniu odpowiedzi, Vika pokazuje wynik odmłodzenia biologicznego oraz ryzyko cukrzycy, oraz monitoruje stan podwyższonego ryzyka nowotworu, udaru, choroby wieńcowej i nadciśnienia. Ale Vika to nie tylko prognoza zdrowia. Vika zawiera w sobie także 3 Misje prozdrowotne: Zdrowy Ruch, Zdrowe Posiłki oraz Zdrowy Sen. By dodatkowo zmotywować w zdobywaniu zdrowych nawyków, Vika indywidualnie dostosowywuje się do użytkownika i działa jak gra – realizuje się w nich zadania, zdobywa punkty i… zdrowie. Statystyczny Polak może z Viką zdobyć nawet kilka lat życia w zdrowiu więcej.

Vika wykorzystuje model długości życia oparty o metody sztucznej inteligencji (AI). Model ten wykorzystuje najnowsze badania na ponad 550 tysiącach osób, m.in. z brytyjskiego BioBanku oraz amerykańskiego CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

Finalna wersja aplikacji będzie dostępna pod koniec grudnia, ale już teraz można pobrać pilotażową wersję Viki.

__________
Lab4Life
to firma powstała w 2019 roku, z siedzibą w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Multidyscyplinarny zespół Lab4Life składa się z ekspertów pasjonatów: naukowców, lekarzy, inżynierów, a także psychologa, dietetyka i trenera sportowego. Misją firmy jest milion lat zdrowia więcej w Polsce. W celu poprawy życia Polaków powstała aplikacja Vika. Projekt jest częściowym efektem prac badawczo-eksperymentalnych, współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na oficjalnej stronie Viki. Zachęcamy także do obserwowania rozwoju aplikacji na jej mediach społecznościowych.

powrót