Już 22 i 23 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – wydarzenia zrzeszające specjalistów z całej Polski związanych z branżą budowlaną oraz projektową.
Tematyka konferencji porusza kwestie związane ze zmieniającym się klimatem, tym jak wpływa on na rynek inwestycyjny i odwrotnie. Z początku skupiała się stricte na budynkach, jednak z czasem dostrzeżono konieczność ujęcia ich w znacznie szerszym kontekście – z jednej strony jako element miejskiej architektury, swoistego miejskiego biotopu, siedliska nie tylko ludzi, ale wszelkiej żywej materii, z drugiej jako pomieszczeń, w którym spędzamy większość naszego życia, przestrzeni, która bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie, nasze możliwości poznawcze, jakość czy wydajność pracy.
Celem wydarzenia jest budowanie świadomości ekologicznej – podkreślając udział sektora budowlanego w globalnych emisjach CO2, podpowiadamy, z jakich technologii oraz rozwiązań projektowych korzystać do ich minimalizacji.
Trzy bloki tematyczne i praktyczny drugi dzień
Program tegorocznej edycji podzielony został na trzy główne bloki tematyczne. Pierwszy poświęcony będzie zrównoważonemu rozwojowi miast, współpracy międzysektorowej oraz projektowaniu nowoczesnych osiedli przyjaznych mieszkańcom i środowisku.
Drugi blok rozpoczęty zostanie wykładem jednego z najważniejszych polskich uczonych badających oraz tłumaczących zachodzące zmiany klimatyczne, prof. Szymona Malinowskiego. W dalszej części dyskutować będziemy o architekturze będącej narzędziem służącym nie tylko porządkowaniu przestrzeni, ale również odpowiadającym na wyzwania jakie stawia przed nami Zmiana Klimatu, architekturze uwzględniającej środowisko, architekturze etycznej i przemyślanej. W ostatniej części uwagę poświęcimy zmianom w polskiej oraz europejskiej legislacji, a także na światowych trendach zmierzających do ograniczenia emisji związanych z budownictwem.
Drugi dzień wydarzenia przeznaczony będzie na praktyczne działania – uczestnicy odwiedzą wybrane „zielone” inwestycje w Trójmieście oraz wezmą udział w warsztatach edukacyjnych „Mozaika Klimatyczna”.
Networking, inspiracje i wspólna wizja ekologicznych miast
Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków to nie tylko platforma wymiany wiedzy, ale też doskonała okazja do nawiązywania relacji biznesowych i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. W wydarzeniu udział biorą przedstawiciele firm deweloperskich, wykonawczych, biur projektowych, a także reprezentanci samorządów i instytucji publicznych.
Konferencja odbywa się pod patronatem merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).
Sprawdź program: TUTAJ
powrót