Szyjemy kojce dla piesków z Dąbrówki pod Wejherowem

Szyjemy kojce dla piesków z Dąbrówki pod Wejherowem

Wilgotny nos, cztery łapy i merdający ogon – to krótki opis szczęściarza, który zapewne mieszka w Twoim domu. Jednak nie każdy pies ma właściciela, jak choćby czekający na swojego człowieka podopieczni schroniska w Dąbrówce koło Wejherowa. To z myślą o nich działająca w PPNT Gdynia pracownia krawiecka Szwalnia Projektowa szyje kojce w ramach trwającej akcji POD PSEM.

Zespół Szwalni Projektowej nie zamierzała przejść obojętnie obok bezdomnych zwierząt z Dąbrówki. Wraz z ekipą postanowiła uszyć kojce, które szczególnie w okresie zimowym, kiedy spadają temperatury, mogą być przydatne podopiecznym schroniska pod Wejherowem. Jednak nie muszą być w tym same Ty również możesz dołączyć się do akcji.

Od 6 listopada do 6 grudnia 2022 można pomóc psiakom i do tego uczynić to w bardzo ekologiczny sposób. Pracownia szyje posłania dla czworonogów z materiałów pozostałych po wykonanych pracach, w efekcie nic się nie marnuje. Co więcej można przynieść również swoje rzecz takie jak, niepotrzebne swetry, kurtki, bluzy polarowe,  koce, narzuty, kołdry. Następnie materiały te przerabiane są na pełnowartościowe posłania lub legowiska dla psów i kotów ze schroniska. Parafrazując znane powiedzenie i pies ma posłane i planeta cała.

Jeśli ktoś ma w sobie pasję do pracy manualnych może samodzielnie, pod okiem zespołu Szwalni Projektowej wykonać takie posłanie.

więcej: szwalnia_projektowa@gmail.com.

powrót
Skip to content