Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13.11 (wtorek)

17:00 – 19:00 Zaprojektuj swój biznes | BusinessLab <26Co miesięczne spotkanie z praktykiem biznesu, poruszającym tematy, które z jego perspektywy są istotne dla osób stawiających pierwsze biznesowe i zawodowe kroki.  W tym miesiącu skupimy się na sposobie oceny pomysłów biznesowych. Spotkanie skierowanie jest do licealistów, uczniów techników, szkół zawodowych oraz studentów I i II stopnia. Do każdego poniżej 26 roku życia, kto jest zainteresowany zdobyciem wiedzy biznesowej.wstęp: wolny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo na adres: startup@ppnt.gdynia.pl lub telefonicznie: +48 58 880 81 72.

17:00 – 19:00 Strefa Contentu | Zbuduj samodzielnie stronę na WordPressie

Stronę internetową możesz zamówić w firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie lub poświęcić trochę czasu i spróbować zrobić to samodzielnie. WordPress daje mnóstwo możliwości do samodzielnego dopasowania strony do swoich potrzeb, z których warto skorzystać. Jak to zrobić? Dowiesz się tego na warsztatach z Katarzyną Gajewską, autorką bloga gajapisze.pl, która  prowadzi trójmiejski oddział Coders Lab – Szkoła Programowania i koordynuje spotkania WordCamp Gdynia oraz WordUp Trójmiasto.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://strefa-contentu3.evenea.pl/

 

14.11 (środa)

08:00 – 14:00 Konsultacje indywidualne | Rzecznik patentowy

Zapraszamy na konsultacje z Anną Kwapich, specjalistką w dziedzinie ochrony wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Rzeczniczka patentowa w przystępny sposób przekaże informacje związane z uzyskaniem praw wyłącznych, kosztami, z jakimi należy się liczyć oraz znaczeniem własności intelektualnej w działalności przedsiębiorstw.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja – ze względu na charakter konsultacji, prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z proponowaną godziną na nasz adres e-mail: patent@ppnt.gdynia.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 58 880 81 98.

17:00 – 19:00 Kariera Developera

Kariera Developera to inicjatywa integrująca branżę IT oraz HR. Jej celem jest umożliwienie rozwoju osobom na początkowym etapie kariery (studenci ostatnich lat studiów, absolwenci), które stawiają swoje pierwsze kroki w IT. Podczas każdego spotkania mają odbyć się dwie prelekcje – jedna dotycząca poruszania się pracowników IT po rynku pracy, druga na temat pracy developera, pracy w zespole, najlepszych praktyk tworzenia dobrego kodu itp. Spotkania dedykowane są osobom, które dopiero planują wkroczyć na ścieżkę IT i planują karierę jako programiści, project managerowie, specjaliści UX i inni.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja:

14:00 – 19:00 Konsultacje indywidualne | Poznaj swoich klientów

Poznanie potrzeb swoich klientów, ich zachowań, preferencji i zwyczajów, pozwoli Ci zaprojektować rozwiązanie szyte na ich miarę. A to z kolei przekłada się na biznesowe powodzenie pomysłu. W trakcie indywidualnych konsultacji przeanalizujesz dotychczasową wiedzę o swoich klientach, określisz te elementy, które jeszcze musisz poznać, a do tego dowiesz się jak najskuteczniej pozyskać informacje o Twoich klientach.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-1.evenea.pl/

 

15.11 (czwartek)

14:00 – 16:00 Własność intelektualna Twojej firmy. Chroń już dziś!

Prowadzisz lub chcesz prowadzić firmę? Wiesz, że można chronić logo, nazwę czy wynalazek, ale nie do końca wiesz jak? Podpisujesz umowy i tam coś jest napisane o prawie autorskim, ale nie do końca rozumiesz, co? Podczas warsztatów Informacji Patentowej PPNT Gdynia wyjaśnimy te i inne kwestie związane z prawem własności intelektualnej.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: http://ip-ppnt-przedsiebiorcy.evenea.pl

17:00 – 19:00 Nie daj się hejterom! Spotkanie dla młodzieży

Obraźliwe i wulgarne komentarze to codzienność dla internautów. Jesteśmy przyzwyczajeni do anonimowych trolli, którzy uchodzą za bezkarnych. Ale czy musimy się tylko temu bezradnie przypatrywać? Na spotkanie zapraszamy młodzież, która chce dowiedzieć się jak reagować na negatywne komentarze, kiedy krytyk staje się hejterem oraz jak zagłodzić trolla.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://niedajsiehejterom.evenea.pl/

14:00 – 19:00 Konsultacje indywidualne | Zbuduj swoją markę

Zastanawiasz się, czy Twoja marka komunikuje to, czym według Ciebie jest? Masz problemy z dotarciem do właściwych klientów i zastanawiasz się dlaczego? A może dopiero myślisz o rozpoczęciu swojego biznesu i o tworzeniu marki?

Masz szansę przedyskutować swoją wizję na indywidualnych, prywatnych konsultacjach. Sprawdzimy wspólnie Twoje media społecznościowe, stronę internetową, ofertę. Porozmawiamy o identyfikacji wizualnej, o tym czy potrzebujesz wizytówek oraz o marketingu tradycyjnym. A na koniec wyjdziesz z pomysłem na strategię lub przynajmniej kilka działań, które możesz podjąć, by zacząć lepiej zarabiać na swoim produkcie lub usłudze.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-2.evenea.pl/

 

16.11 (piątek)

14:00 – 19:00 Konsultacje indywidualne | Zweryfikuj swój pomysł na biznes

Na indywidualne konsultacje zapraszamy wszystkie osoby, które mają pomysł na biznes. W trakcie krótkiej rozmowy przeanalizujesz potencjał biznesowy swojego projektu, określisz jego kluczowe elementy i zdefiniujesz działania, które musisz podjąć.

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-3.evenea.pl/

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

więcej informacji: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/ 

powrót