Spotkanie z kwalifikacją – Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D

Spotkanie z kwalifikacją – Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D

Chciałbyś zgłębić tajniki Druku 3D? Dowiedzieć się jaką wiedzę i umiejętności musisz posiąść i jak je potwierdzić, aby zdobyć nową przydatną kwalifikację rynkową? Zapraszamy  na warsztat organizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Pracownią Druku 3D PPNT.

Drukowanie 3D (drukowanie przestrzenne; drukowanie trójwymiarowe – 3D printing) to popularna nazwa nowej techniki wytwarzania wyrobów: wytwarzania przyrostowego (additive manufacturing – AM), którego istotą jest produkowanie trójwymiarowych obiektów stałych z pliku cyfrowego na podstawie modelu komputerowego. Drukowanie 3D doskonale sprawdza się w szybkim wytwarzaniu części, prototypów i gotowych wyrobów oraz w produkcji wyrobów o skomplikowanej geometrii i kształtach.

Dla kogo?

Dla wszystkich którzy, chcą :

– zapoznać się z popularną technika wytwarzania przyrostowego, czyli Drukiem 3D;

– dowiedzieć się jaką widzę i umiejętności  trzeba posiąść, aby rozpocząć swoją przygodę z Drukiem 3 D

– zdobyć przydatną w szybkim wytwarzaniu prototypów kwalifikację rynkową  „Programowanie i obsługa druku 3D” w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji .

Czego się dowiesz?

Podczas warsztatów :

– omówimy różne  technologie druku 3D oraz zasady działania drukarek w wybranych technologiach.

– omówimy podstawowe funkcji programu CAD- Fusion360 do projektowania wydruków przestrzennych i przygotujemy prosty projekt  z myślą o technologii druku 3D.

– wydrukujemy obiekt zgodnie z projektem, podczas procesu dowiemy się jak prawidłowo przygotować drukarki do pracy i monitorować proces druku 3D, omówimy najczęstszych problemów z drukiem oraz pokażemy jak poprawnie sfinalizować proces Druku 3D.

– opowiemy czym jest i jak działa ZSK ( Zintegrowany System Kwalifikacji) oraz  jak zdobyć certyfikat kwalifikacji „Programowanie i obsługa procesu druku 3D” w ramach ZSK.

kiedy: czwartek , 24.11.2022, 10:00-13:00
gdzie: budynek IV, sala F 0.17, PPNT Gdynia
zapisy: wstęp wolny, wymagana rejestracja: https://cutt.ly/hMrkZe9

powrót
Skip to content