Ruszyła 3. odsłona usługi Brokera Zagranicznego

Ruszyła 3. odsłona usługi Brokera Zagranicznego

Dostarczanie firmom specjalistycznych informacji o interesujących ich rynkach zagranicznych, pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także organizacja spotkań z potencjalnymi kontrahentami za granicą – rusza 3. odsłona usługi Brokera Zagranicznego. Konkurs dla firm chcących otrzymać wsparcie w postaci bezpłatnej usługi Brokera Zagranicznego potrwa do 31 sierpnia 2021 r.

Na czym polega usługa Brokera zagranicznego?
Usługa składać się będzie z dwóch etapów:

Etap I (ok. 90 dni)– wykonanie badań i analiz wybranego przez firmę rynku zagranicznego. Po zbadaniu możliwości wejścia firmy ze swoimi produktami na ten rynek następuje znalezienie tam kontaktów biznesowych.

Etap II (ok. 60 dni) – organizacja wyjazdu na spotkania z potencjalnymi partnerami zagranicznymi.

Termin realizacji całej usługi to 150 dni. Planowo usługa zostanie zrealizowana do końca września 2022 roku.


Jakich rynków dotyczy usługa?

Działania w ramach Brokera zagranicznego będą dotyczyć rynków: Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Firma chcąca wziąć udział w usłudze Brokera zagranicznego musi wskazać jeden z wymienionych rynków.


Broker zagraniczny – dla kogo?

W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe lub średnie firmy z Pomorza, które uczestniczyły w badaniu Proeksport realizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy i uzyskały rekomendacje brokera eksportowego. Przedsiębiorstwa muszą ponadto spełniać wymagania dotyczące ubiegania się o środki europejskie określone w Regulaminie Konkursu. Do konkursu nie mogą przystąpić firmy, które skorzystały z usługi brokera zagranicznego w poprzedniej edycji programu oraz firmy istniejące na rynku krócej niż 2 lata.


Warunki skorzystania z usługi

  • Usługa jest bezpłatna (podatek VAT od ostatecznej wartości usługi nie jest objęty wsparciem i musi być zapłacony przez uczestnika). Firma zobowiązana będzie do wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości 30% kosztu usługi netto, tj. 24 tys. zł (szacowany koszt usługi wynosi 80 000,00 zł netto) lub złoży zabezpieczenie dla realizacji umowy w postaci gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej na kwotę 24 tys. zł. Kaucja w wysokości 24 tys zł, może być opłacona przez przedsiębiorstwo jako zabezpieczenie realizacji umowy w czterech równych ratach.
  • Usługa świadczona będzie przez wykonawcę wybranego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. w przetargu.

Więcej informacji w harmonogramie usług.

___________________

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na webinarium: „Rozwiń swój eksport z Brokerem Zagranicznym”

kiedy: wtorek, 10.08.2021 godz. 11:00-12:00
forma: online, platforma zoom
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: telefoniczna (58) 323 31 06 lub mailowa: gdansk.pife@pomorskie.eu

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Pomorski Broker Eksportowy.

W programie  m.in.
– warunki skorzystania z Usługi Brokera Zagranicznego;
– wspierane rynki zagraniczne;
– składanie wniosków o dofinansowanie;
– kryteria oceny projektu;
– wybór wykonawcy Usługi Brokera Zagranicznego;
– proces realizacji usługi.

powrót
Skip to content