Rozwój projektu naukowego z E(x)plory

Rozwój projektu naukowego z E(x)plory

Początek kariery naukowej nie dla wszystkich jest łatwy. Młodzież zmaga się często z brakiem odpowiedniego wsparcia. Nie posiada odpowiednich środków finansowych na rozwój swoich badań. W tym roku program E(x)plory oferuje możliwość dopracowania projektów naukowych, jeszcze przed etapem zgłoszenia ich do Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy mogą skorzystać z pomocy doświadczonych mentorów i pozyskać minigrant na rozwój swoich badań.

Młodzi naukowcy z pomysłami
Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji – Gdynia E(x)plory Week. Młodzi naukowcy mogą zdobyć stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz wziąć udział w konkursach międzynarodowych.

Wsparcie mentorskie
Tegoroczna edycja Programu Mentorskiego E(x)plory skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze. W ramach programu młodzi naukowcy mogą liczyć na indywidualne konsultacje z mentorem, udział w trzech webinariach tematycznych oraz w spotkaniu podsumowującym program. By zgłosić chęć udziału w programie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do 14 września.

Nad młodzieżą, biorącą udział w programie, będą czuwać laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory z poprzednich lat: Anna Skierska, Piotr Lazarek, Szymon KanikowskiSzymon Gaca, Igor Kaczmarczyk, Michał Ratajczak.

Program Grantowy dla Młodych Naukowców
To nowy program w ramach programu E(x)plory, dzięki któremu młode osoby pracujące nad projektami naukowymi będą mogły pozyskać minigranty na rozwój projektów badawczych. Maksymalna kwota grantu, o którą można się ubiegać w ramach programu, wynosi 700 zł. By zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go w jednej z dwóch tur:

TURA 1 – 1 września do 14 września 2020
TURA 2 – 1 października do 14 października 2020

Projekty oceni konsorcjum w składzie:
Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia
Agnieszka Pałys – dyrektor ds. prawnych i organizacyjnych Wrocławskiego Parku Technologicznego
Joanna Gogolińska – dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

____________
Wszystkie programy skierowane są do osób w wieku 13-20 lat.

Formularze zgłoszeniowe, regulaminy i szczegóły o programach dostępne są na stronie https://bit.ly/explory_pl

Fundacja Zaawansowanych Technologii realizuje Program E(x)plory od 2012 roku. W tym czasie udało się jej stworzyć społeczność ponad 1400 młodych naukowców, którzy zgłosili do Konkursu prawie 1300 projektów naukowych. W ciągu 9 edycji odbyło się 41 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 35 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów.

powrót
Skip to content