Powiedziała tak!

Powiedziała tak!

W blasku świec podczas uroczystej kolacji? Nad brzegiem morza w promieniach zachodzącego słońca? A może podczas romantycznego wyjazdu w nieznane? Która z nas nie marzy o romantycznych oświadczynach? Na równie romantyczny, lecz mniej szablonowy sposób poproszenia swojej wybranki o rękę wpadł  mieszkaniec Gdyni, który postanowił umieścić hasło: „WYJDZIESZ ZA MNIE?”  w jednym z najbardziej rozpoznawanych punktów miasta – w oknach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia).

Pewnego wiosennego poranka do biura Działu Rozwoju i Komunikacji PPNT Gdynia wpłynęło jedyne w swoim rodzaju zapytanie: jego autor chciał wiedzieć, czy mógłby zrobić swojej dziewczynie niespodziankę i oświadczyć się jej za pośrednictwem Whiztalka – hasła, które od lat widnieje w parkowych oknach i codziennie ma inspirować gdynian i przejezdnych podróżujących pobliską aleją Zwycięstwa. Okazało się bowiem, że droga prowadząca tuż obok parkowego budynku jest codzienną trasą spacerową Antoniego i jego dziewczyny, Hani. Urzędnicy nie mogli nie ulec takiej prośbie. Nie było to jednak tak oczywiste, ponieważ w układaniu codziennych napisów obowiązuje kilka zasad; m.in. hasło ma ograniczoną liczbę znaków, nie może być tak osobiste, że nie pozwoli identyfikować się z nim większej grupie odbiorców i… nie może się powtarzać. I tu narzeczony wykazał się nie tylko kreatywnością, ale również refleksem. Jako, że napisy nie mogą się powtarzać, akcji nie będzie można powtórzyć.

– To pierwszy taki przypadek, by ktoś zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w oświadczynach. – opowiada Konrad Dydziński  – koordynujący Whiztalka. Skąd pomysł na tak oryginalne oświadczyny? – Pomysł zrodził się stosunkowo niedawno, pandemia pokrzyżowała mi pierwotne plany. Oboje uwielbiamy spacery i nasza trasa często prowadzi obok PPNT, więc raz przechodząc obok zacząłem zastanawiać się czy opcja takich zaręczyn jest w ogóle możliwa. Chciałem żeby było niespodziewanie, lubię też wymyślać oryginalne pomysły, więc napis w ramach #Whiztalk wydawał się idealny. – mówi dziś już zaręczony – Antoni Sidorowicz.

Jak zareagowała narzeczona na tak oryginalne oświadczyny?
– Bardzo mi się podobały! Mimo tego, że wszystko odbyło się w miejscu publicznym i dosyć ruchliwym to wszystko wydawało się takie nasze, jakby nikogo nie było naokoło – mówi wzruszona Hania.

Spontaniczną kontynuacją akcji okazało się hasło wymyślone przez pracowników PPNT Gdynia następnego dnia – „POWIEDZIAŁA TAK!”. Nie wykluczamy przecież, że zamówiony wcześniej napis trafił do szerszego grona odbiorców, wszak inni mieszkańcy Gdyni mieli idealną okazję do zadania tego ważnego pytania swojej partnerce, wykorzystując pomysł Antoniego.

Nie pozostaje nic innego, tylko życzyć młodej parze szczęścia i równie pozytywnych emocji na wspólnej drodze życia.

__________
Śledź na bieżąco codzienne hasła WhizTalk na Facebooku.
Poznaj historię i zasady WhizTalk.
Zgłoś swoją propozycję hasła TUTAJ.

powrót
Skip to content