Po sukces w IT!

Po sukces w IT!

Uniwersytetu Sukcesu to profesjonalny i bezpłatny cykl szkoleń dla przyszłych programistek, digital marketerek, specjalistek od mediów społecznościowych oraz influencerek. Program jest skierowany do młodych kobiet, które dopiero wchodzą na rynek pracy i poszukują swojej drogi zawodowej. Trwa nabór uczestniczek i firm, które chciałyby je wesprzeć w ich rozwoju zawodowym. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Uniwersytet Sukcesu jest organizowany przez fundację Digital University już po raz trzeci. Program jest skierowany do kobiet z całej Polski, w wieku 18-25 lat, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej i nie mają szans skorzystać z szerokiego wachlarza ofert na rynku pracy. Projekt ma przede wszystkim pomóc osobom opuszczającym domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Dla tych młodych kobiet to doskonała okazja do zdobycia kluczowych kompetencji cyfrowych i umiejętności komunikacyjnych, a tym samym szansa na lepszy start w dorosłe życie.

Zakwalifikowane kandydatki biorą udział w warsztatach ogólnozawodowych w jedynym z wybranych miast: Gdyni, Warszawie, Krakowie lub we Wrocławiu. W każdym z tych miejsc w zajęciach uczestniczy 20 kobiet. Koszty transportu oraz zakwaterowania pokrywa organizator projektu.

– Gdynia bardzo chętnie przyłączyła się do kolejnej edycji Uniwersytetu Sukcesu, zresztą już po raz trzeci. To trudny, ale bardzo potrzebny projekt. Ma za zadanie pomóc najbardziej uzdolnionym i chętnym do nauki dziewczętom, które często mierzą się z trudną sytuacją życiową czy ekonomiczną, a dla których udział w Uniwersytecie Sukcesu może być szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Projekt jest realizowany w oparciu o badanie społeczne i raporty. Przebadano w nim blisko tysiąc wychowanków domów dziecka, którzy podjęli próbę usamodzielnienia. Z raportu wynika, że prawie ¼ z nich korzystała ze świadczeń pomocy społecznej, a 31% zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy. Jednocześnie 14% przerwało proces usamodzielnienia.

Twoja cyfrowa przyszłość

W programie trzeciej edycji Uniwersytetu Sukcesu pojawią się: kursy z nowych technologii, cykl szkoleń miękkich, warsztaty z podstaw prawa, doradztwo zawodowe, spotkania networkingowe i praca z mentorami z największych firm w Polsce.

Najbardziej zaangażowane uczestniczki mają szansę na płatne staże zawodowe, a nawet oferty pracy. Dzięki partnerom projektu kobiety poznają m.in. „case studies” różnych projektów, a także skorzystają z indywidualnych konsultacji z reprezentantami działów IT, marketingu, HR czy sprzedaży. Przy wsparciu mentorów określą swoje predyspozycje i nauczą się, jak dobrze przejść przez proces rekrutacyjny.

Szansa na dobry start – Zainteresowanie pierwszą edycją przerosło nasze oczekiwania – zgłosiło się prawie 250 dziewczyn, a zakwalifikowało 120 uczestniczek. To pokazuje, że skala potrzeb jest ogromna. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szanse na rozwój i edukację, a – jak   pokazują badania – wychowankowie domów dziecka bardzo często po osiągnięciu pełnoletności są pozostawieni sami sobie i znacznie trudniej niż inne dzieci zdobywają wykształcenie. Przed pierwszą edycją wierzyliśmy, a po realizacji dwóch już jesteśmy przekonani, że Uniwersytet Sukcesu jest szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia – mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University.

Do tej pory partnerstwo w projekcie potwierdzili m.in.: Nationale Nederlanden, PURO Hotels, Szkoła Psychoterapii Gestalt, SSW Pragmatic Solutions, PFR Fundacja, Havas Media Group, McDonald, Lumina Learning, Fundacja Wysokich Obcasów, Fundacja Sukces Pisany Szminką, Fundacja Technologia w Spódnicy, Vital Voices, Musicart Group, Fundacja Ekspertki Razem, Fundacja Samodzielność od Kuchni, Fundacja im. Jacka i Piotra Michalskich. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Rekrutacja do trzeciej edycji Uniwersytetu Sukcesu trwa do 31 maja. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zostań mentorem

Gdyńskie firmy, pragnące się zaangażować w działania Uniwersytetu Sukcesu oraz wesprzeć uczestniczki w ich rozwoju zawodowym i osobistym, mogą to zrobić na stronie internetowej dla mentorów.

O fundacji:

Fundacja Digital University działa od 2014 roku. Uczy zawodów przyszłości, zgodnie z najnowszymi trendami, dając wsparcie podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych i środowisk wykluczonych. Dodatkowo prowadzi projekty edukacyjne z obszaru wykluczenia technologicznego.

Więcej informacji na temat fundacji oraz projektu można znaleźć na stronie: https://uniwersytetsukcesu.com/.

powrót
Skip to content