Platinum A’Design Award dla architektów z MOA Masters Of Arts

Platinum A’Design Award dla architektów z MOA Masters Of Arts

A’Design Award & Competition to największy na świecie konkurs, w którym nagrody przyznawane są za najlepszy design, koncepcje, produkty oraz usługi projektanckie. W tym roku w kategorii Interior Architecture and Space Design nagrodzono polskie biuro MOA Masters of Arts, które mieści się w PPNT Gdynia. Uroczysta gala odbyła się 28 czerwca w Teatrze Sociale we włoskim mieście Como.

Główną ideą nagrodzonego stoiska zaprojektowanego przez architektów z MOA dla firmy OKA (niemieckiego producenta mebli biurowych) było uchwycenia tzw. przebłysku geniuszu projektowego, który pojawia się w umysłach projektantów, pracujących nad nowym pomysłem. Przebłysk ten, jest to kluczowy i przełomowy moment, w którym niejako wpada się na „to coś”. W przypadku firmy OKA jest to czysty, przemyślany design, który możemy odnaleźć w poszczególnych meblach wystawionych na stoisku.

„Pierwszym wyzwaniem z jakim musieliśmy się zmierzyć przy zaprojektowaniu stoiska OKA, było przyznanie się klienta, że w jego branży coraz trudniej jest zaskoczyć rynek jakąś innowacją, Większość firm ma podobny, wysoki standard, a klienci cały czas oczekują, żeby ich czymś zaskoczyć, szczególnie na tak prestiżowych targach jakimi są targi ORGATEC w Kolonii. Naszą propozycją odpowiedzi na te założenie było stwierdzenie: skoro nie możecie klienta zaskoczyć nowością produktową, to pokażcie jak powstawały produkty OKA, żeby klient docenił sposób myślenia i dochodzenie do już istniejących i dobrych rozwiązań.” – mówi Marek Maciuba, prezes firmy MOA Masters of Arts.

Charakter stoiska nadają poziome linie w postaci belek drewnianych, które podkreślają kluczowe wartości jakimi kieruje się firma OKA. Hasła naniesione są na transparentną fasadę za pomocą wydruków na materiale. Belki drewniane symbolizują proces przebiegu myśli, który bierze pod uwagę rozmaite założenia i wyzwania jakie stoją przed projektantami firmy OKA. Dlatego design w firmie OKA nie jest przypadkowy. Jest on procesem analizy szeregu pojęć, założeń, możliwości materiałowych wymagań rynku, pojawiających się nowych trendów oraz ciągłej zmieniającej się kultury i organizacji pracy.

Firma MOA Masters of Arts powstała w  2006 r. i działa na rynku design oraz wystawiennictwa. To interdyscyplinarne biuro projektowe dostarczające biznesowi pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu designu unikatowych stoisk targowych.

W poszukiwaniu unikalnej idei projektanci MOA podróżują przez zakamarki swoich umysłów aby odkryć to, co wyjątkowe i oryginalne. Stawiają pytania, dyskutują, eksperymentują aby przełamać schematy myślenia. Kierując się zasadą design thinking, są nastawieni na kreację zaskakujących rozwiązań by zawrzeć kluczowe wartości klienta w unikatowej koncepcji stoiska.

Więcej informacji na temat działalności firmy można znaleźć na stronie www.moa.pl.

powrót
Skip to content