Pelixar z tytułem Młoda Firma Roku

Pelixar z tytułem Młoda Firma Roku

Parkowe firmy idą jak burza! Parkowicze z Pelixar zostali właśnie nagrodzeni prestiżowym Sztormem w kategorii Młoda Firma Roku.

Dynamiczny rozwój i innowacyjne pomysły

Założona niespełna rok temu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia firma ma już na swoim koncie takie sukcesy, jak stworzenie dronów do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, przeznaczonych do poszukiwania osób w trudno dostępnym terenie oraz do Lotniczego Monitoringu Atmosfery. Systemu wspomagającego walkę ze smogiem. Firma za pomocą dronów analizuje stan powietrza już w kilku polskich miastach. Talent, dynamikę rozwoju, innowacyjność i niezwykły potencjał rozwojowy doceniło również jury konkursu Pomorskie Sztormy. Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 27 marca w Muzeum Emigracji, statuetka wraz z tytułem Młoda Firma Roku powędrowała do zespołu Pelixar.  Sebastian Nowicki – CEO Pelixar: „Jesteśmy młodą firmą, ale mamy świetny zespół. Motto, jakie nam przyświecało w realizacji rozwijanego projektu drona do walki ze smogiem, to przekonanie, że czyste powietrze to takie samo dobro jak czysta woda”. Tytuł Firma Roku otrzymała gdańska Invicta.  Za Inwestycję Roku, czytelnicy „Gazety Wyborczej” uznali most na Wyspę Sobieszewską.

Mocna reprezentacja

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zdominowały także większość nominacji w branży Biznes. O miano Firmy Roku walczyli m.in. konstruktorzy rakiet ze Spaceforest, Ignibit – firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu poszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości, która zaprojektowała okrętowe centrum informacji dla szwedzkiego koncernu Saab oraz Samurai LABS  – nowatorska technologia z PPNT, która ma wykrywać i zapobiegać przemocy w sieci. W Samurai Labs zdecydował się zainwestować w ubiegłym roku Robert Lewandowski. Z kolei w szranki do „bratobójczej walki” z Pelixarem o tytuł Młodej Firmy Roku stanęli inżynierowie Fibratech – autorzy superlekkiej felgi, która ma zrewolucjonizować rynek automotive.

W sumie, podczas gali wręczono 11 statuetek, w obszarach: Biznes, Kultura i Sport.

Szczegółowe wyniki plebiscytu:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24591718,kto-zgarnal-pomorskie-sztormy-znamy-juz-wszystkich-laureatow.html

 

Pomorskie Sztormy:

Pomorskie Sztormy to plebiscyt „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W tym roku zorganizowany już po raz 14. „Sztorm” narodził się jako nagroda w dziedzinie kultury. W kolejnych latach idea ewoluowała, wypływając na coraz szersze wody. Dziś oprócz artystów prestiżowe statuetki mogą zdobyć także sportowcy, przedstawiciele świata biznesu i autorzy najlepszych projektów z wykorzystaniem środków unijnych.

powrót