OMNIOXY nagrodzone Sztormem!

OMNIOXY nagrodzone Sztormem!

Startup z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, dostarczający wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w obsłudze, łagodne komory hiperbaryczne, został nagrodzony statuetką Pomorskiego Sztormu w kategorii Biznes | Młoda Firma Roku.

OMNIOXY pokonało sześć firm nominowanych w tej samej kategorii.

W czym tkwi ich siła?

Po zaledwie roku funkcjonowania na rynku startup zadomowił się w branży, wyemitował akcje i pozyskał w ten sposób 2,6 mln zł na dalszy rozwój. Łagodne komory hiperbaryczne wspomagają szeroko pojętą regenerację organizmu, która świetnie sprawdza się zarówno u sportowców, jak i na przykład seniorów. Firma udoskonaliła komory o mechanizm periodycznego podawania tlenu, zwiększyła liczbę okien oraz zastosowała specjalnie zaprojektowany materac. Dzięki sesji w komorze do całego ciała dostaje się więcej tlenu, a to właśnie on regeneruje narządy i tkanki. Obecnie w kilku ośrodkach na całym świecie podobne urządzenia są elementem badań klinicznych, gdzie wykorzystuje się je jako element leczenia pacjentów chorych na COVID-19. To tylko dowód na to jak wiele jeszcze zastosowań może mieć to urządzenie.

Nie mówią ostatniego słowa

Trzon startupu stanowi dwójka braci, którzy wcześniej przez 11 lat prowadzili z sukcesem firmę inżynieryjną. OMNIOXY zakładali więc już jako doświadczeni managerowie. Spółka od początku sama się finansowała i stawiała sobie ambitne cele. Prężny rozwój przyniósł spory zysk i przychody na poziomie 3.4 mln złotych w ciągu pierwszego roku działalności. Co oznacza dla nich zdobycie statuetki i jakie mają plany na najbliższą przyszłość? – Jesteśmy zaskoczeni, oczywiście pozytywnie. To niesamowite, że jeszcze całkiem niedawno OMNIOXY było tylko pomysłem w naszych głowach, a teraz odważnie stawiamy kolejne kroki naprzód. Przed nami start produkcji nowych urządzeń w Polsce, uzyskanie certyfikacji, współpraca z dystrybutorami w całej Europie i plany wejścia na New Connect. Na pewno nie będziemy się nudzić. – podsumowuje Adam Cegielski, CEO OMNIOXY.

Warto dodać, że to nie jedyny sukces gdyńskich Parkowiczów. O miano Firmy Roku walczyły aż dwa startupy z PPNT Gdynia: Vika Life i Portman Lights. – Tak liczna reprezentacja firm z PPNT Gdynia w konkursie Pomorskie Sztormy świadczy nie tylko o tym, że innowacje na Pomorzu mają się dobrze, ale również o tym, że system wsparcia innowacyjnych pomysłów, jaki oferujemy, jest atrakcyjny dla przedsiębiorców i chętnie wybierają Park jako miejsce rozwoju swoich projektów. – podsumowuje konkursowe zmagania Ewa Janczukowicz – Cichosz, wicedyrektor PPNT Gdynia i jeden z ekspertów kapituły.

 

Więcej o tegorocznych Sztormach: http://pomorskiesztormy.pl/

 

powrót
Skip to content