Od garażu do seriali Netflixa – PPNT Gdynia żegna Portman Lights

Od garażu do seriali Netflixa – PPNT Gdynia żegna Portman Lights

Biznes zna wiele przedsiębiorstw, których historia zaczęła się w garażu, a z czasem te niewielkie firmy założone przez pasjonatów zmieniły się w liderów rynku. Disney, Google czy Apple są pierwszymi przykładami, które przychodzą na myśl. Portman Lights pokazuje, że w Polsce również można spełniać amerykański sen, a PPNT Gdynia jest najlepszym miejscem do inkubowania światowego biznesu.

Program The Voice of Poland, koncerty Eda Sheerana i Camili Cabello, ciesząca się olbrzymią popularnością Wednesday Netflixa – to ostatnie produkcje, w których mogliśmy zobaczyć oświetlenie autorstwa parkowej firmy. Modele stworzone przez Portman Lights cieszą się uznaniem branży i wykorzystywane są na wielu rynkach – w Europie, Azji czy Stanach Zjednoczonych.

Nasza historia była prosta. Zaczynaliśmy jako firma garażowa z jednym produktem, pracowaliśmy w dwie osoby. Poszukiwaliśmy miejsca gdzie będziemy mogli rozwijać naszą działalność i nasz wybór padł na PPNT Gdynia. Od września 2016 roku byliśmy obecni w Parku. Zaczynaliśmy od jednego pokoju, dzisiaj mamy ok. 300 metrów kwadratowych, z uwagi na dynamiczny rozwój postanowiliśmy pójść na swoje. – wyjaśnia Dominik Zimakowski, założyciel Portman Lights.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia wspiera działalność młodych firm, które budują swoją pozycję na rynku. Dzięki obecności w Parku mają one możliwość rozwoju projektów w oparciu o szereg narzędzi, takich jak strefa coworkingu, biura, laboratoria biotechnologiczne i elektroniczne, czy prototypownie. W ramach PPNT Gdynia działa również Pomorski Broker Eksportowy, który zapewnia kompleksowy system wsparcia ekspansji międzynarodowej pomorskich przedsiębiorców. Do tego należy dodać wsparcie ze strony Parku w obszarze promocji czy ekspozycji w mediach.

Sukces Portman Lights może być inspirujący dla innych przedsiębiorców, bowiem pokazuje jak z niewielkiej firmy stworzyć organizację, która prowadzi działalność z globalnym rozmachem. To sygnał dla osób lub firm, które myślą o tym, by aplikować do PPNT Gdynia, że jest to znakomite miejsce do inkubowania biznesu. Cieszymy się, że Portman Lights się rozwija i życzymy im pomyślności na dalszej drodze. – mówi Anna Borkowska, Dyrektor PPNT Gdynia.

Gdyńska firma opracowała w Parku cenione przed odbiorców modele lamp –  S-TRIBE i MANTIS. Pierwsza z nich bazuje na autorskich rozwiązaniach w zakresie źródeł LED, natomiast druga powstała na potrzeby dużych widowisk artystycznych i opiera się na diodach LED o mocy 250W. Dodajmy, że od 2019 roku produkty Portman Lights wytwarzane są w ramach firmowej linii produkcyjnej. Po opuszczeniu PPNT Gdynia przedsiębiorstwo stawia sobie za cel budowę własnej fabryki oraz laboratorium światła.

powrót
Skip to content