Aplikacja od gdyńskich naukowców pomaga zmienić styl życia

Aplikacja od gdyńskich naukowców pomaga zmienić styl życia

Najczęściej przy pomocy zdjęć możemy zaobserwować proces zmian, jakie wraz z wiekiem zachodzą w nas samych. Dzięki działającej w PPNT Gdynia firmie Lab4Life mamy możliwość śledzenia na żywo naszego wieku biologicznego. Wszystko za sprawą aplikacji Vika: zyskaj zdrowie, która pokazuje bieżący stan organizmu, a także jego odporność na choroby, dzięki pomiarom aktywności fizycznej.

 

Vika: zyskaj zdrowie jest bezpłatnym narzędziem, które jako jedyne na świecie, na żywo mierzy ruch i pokazuje jego wpływ na zdrowie, a w konsekwencji odmłodzenie biologiczne.

 

Jeśli wybierzemy się na dłuższy spacer, trwający na przykład ponad 15 minut, Vika pokaże, jaki ten spacer dał nam zysk w postaci dni odmłodzenia biologicznego. To wywołuje wyrzut dopaminy i potencjalną zmianę zachowania. Ludzie dotychczas nie zdawali sobie sprawy, że nawet niewiele większa niż zwykle aktywność fizyczna ma duży wpływ na zdrowie. Gdy ktoś wstanie z kanapy i stanie się aktywną osobą, w ciągu kilka miesięcy może stać się nawet o 15 lat młodszą biologicznie wersją siebie. – tłumaczy Łukasz Osowski z Lab4Life.

 

Dobre samopoczucie to nie jedyna korzyść jaką niesie instalacja Viki. Aplikacja przygotowuje również spersonalizowany plan dietetyczny, aktywności fizycznej i snu. Dzięki realizacji  planu zaproponowanego przez aplikację możemy poprawić swoje zdrowie, samopoczucie, kondycję fizyczną i wygląd. Szczególnie może on przypaść do gustu miłośnikom gier, ponieważ działa tak jak gra – za jego realizację zdobywa się punkty, odkrywa nowe zadania i przechodzi dalej.

 

Wyniki poprawy stylu życia u użytkowników aplikacji Vika są imponujące. Naukowe podejście połączone z grą daje bardzo dobre rezultaty: średnio ponad 130 dni zdrowia więcej po 8 tygodniach aktywnego korzystania z aplikacji. Cieszymy się, że w Polsce powstają takie innowacyjne rozwiązania mające realny wpływ na poprawę zdrowia.mówi dr n. med. Daniel Śliż Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

 

Vika zdobyła m.in. nagrodę “Aplikacje jutra” i skorzystało z niej już ponad 15 000 Polaków. Aplikacja jest efektem prac multidyscyplinarnego zespołu naukowców, lekarzy i inżynierów i wykorzystuje wyniki badań zdrowia ponad 0,5 miliona osób. W gronie jego założycieli jest Łukasz Osowski, współtwórca syntezatora mowy IVONA.  Aplikację można pobrać z Google Play i App Store.

powrót
Skip to content