Nowoczesne drony w służbie przyszłości – dzięki crowdfundingowi!

Nowoczesne drony w służbie przyszłości – dzięki crowdfundingowi!

Dron walczący ze smogiem lub poszukujący zaginionych osób w trudnodostępnym terenie? Takie maszyny tworzą i z sukcesem wprowadzają na rynek nasi Parkowicze z Pelixar. Dzisiaj uruchamiają kolejny, odważny projekt. Tym razem we współpracy z platformą Beesfund. Do sprzedaży trafia 10% akcji. To gratka dla tych, którzy chcieliby współtworzyć przyszłość lotnictwa bezzałogowego.

 

Do sprzedaży na platformie Beesfund trafi 10% akcji Pelixar. Cel główny, to pozyskanie 600 tysięcy złotych na dalszy, dynamiczny rozwój i uruchomienie produkcji średnioseryjnej.

Innowatorzy z Pelixar
Spółka Pelixar S.A. powstała jako kolejny krok w rozwoju Co-Founderów. Sześć kluczowych osób z Polskiej branży dronowej postanowiło połączyć siły i wprowadzić opracowane i wdrożone już rozwiązania z bezzałogowych systemów lotniczych na rynek międzynarodowy.

Pierwsi na świecie
Pelixar S.A. jako pierwsza firma na świecie stworzyła drona do Lotniczego Monitoringu Atmosfery, którego głównym celem jest walka ze smogiem. System powstał we współpracy z wiodącymi instytucjami naukowymi w kraju. Skierowany jest do jednostek samorządu Terytorialnego i obiektów infrastruktury krytycznej w przypadku monitoringu gazów niebezpiecznych. Dzięki zamontowanej kamerze z 10x optycznym zbliżeniem może być także wykorzystany na potrzeby lokalnych Służb Zarządzania Kryzysowego.
Kolejnym innowacyjnym na skalę światową produktem Pelixar S.A. jest dron do ratowania tonącego lub rozbitka. Dron Pelixar SAR MRe-X8 to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zlokalizowanie rozbitka lub osoby tonącej, weryfikację zagrożenia, bezpośrednie podanie środków ratunkowych w postaci bojki lub pasa ratowniczego oraz odholowanie jej do najbliższego, bezpiecznego miejsca. Sprzęt przeszedł wymagające testy sprawnościowe i pozytywną weryfikację procedury poszukiwawczo – ratowniczej. Powstał przy ścisłej współpracy z WOPR i w konsultacjach z SAR.

Technologia przyszłości
Jak podkreśla Sebastian Nowicki – CEO Pelixar: Drony to mocno rozwijająca się gałąź przemysłu, więc warto inwestować w projekty z nimi związanie. Tym bardziej, że Polska na mapie lotów bezzałogowych zajmuje silną pozycję, a branża jest na początku drogi i drzemie w niej olbrzymi potencjał.  Wszystko dlatego, że drony pozwalają wykonywać prace szybciej, taniej i bezpieczniej.

 

Akcje Pelixar S.A. będą dostępne na platformie do 17 maja br. pod linkiem:

https://bit.ly/2HU1utY

 

Więcej o firmie:

www.pelixar.com

 

 

 

 

 

 

powrót