Nowy punkt na kulinarnej mapie Trójmiasta

Nowy punkt na kulinarnej mapie Trójmiasta

Świeże produkty i pieczywo wypiekane na miejscu. To oręż, którą właściciele „Parkowa Bistro” chcą podbić serca i żołądki mieszkańców Gdyni. Na kulinarnej mapie Trójmiasta właśnie zagościł nowy lokal gastronomiczny. Co wyróżnia to miejsce?

Domowe wypieki
Po pierwsze lokalizacja. Parkowa Bistro, bo o nim mowa, zlokalizowane jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, w budynku III, w sąsiedztwie Centrum Nauki Experyment i Centrum Konferencyjnego. Po drugie nowoczesny i minimalistyczny wystrój z dużym udziałem zieleni. Celem właścicieli jest serwowanie niedrogich dań, ze świeżych produktów. Zarówno w wersjach klasycznych, jak i wege czy bezglutenowych. W menu śniadaniowym możemy więc znaleźć klasyczne kanapki z serem, szynką, lub warzywami. To jednak nie wszystko. Szef kuchni codziennie stara się wymyślić coś nowego.  Stąd w ofercie takie propozycje, jak kotlet z fasoli, pasta rybna czy twarożek z warzywami. Ceny kształtują się w przedziale od 6 do 9 złotych. Niewątpliwym plusem „Parkowej” jest fakt, że pieczywo do kanapek oraz drożdżówki i ciasta są codziennie rano wypiekane na miejscu.

Co na obiad?
W stałej ofercie „Parkowej” są zupy i dania główne, które zjemy w cenach od 6 do 15 złotych.

Adam Zagrobelny – właściciel bistro: – Nasza oferta będzie sukcesywnie powiększała się o świeże soki, kiszonki w słoikach oraz różnego rodzaju ciekawe przetwory, które można zabrać ze sobą do domu. Staramy się, by w menu codziennie pojawiało się coś nowego.

W ostatnich tygodniach koronawirus wymusił na przedsiębiorcach ograniczenia, wynikające z konieczności zachowania środków bezpieczeństwa. Nie inaczej jest wypadku „Parkowej”.  Adam Zagrobelny patrzy jednak w przyszłość z optymizmem: – Aktualnie serwujemy tylko na wynos, z odbiorem własnym lub z dowozem lub z doniesieniem do Parkowiczów na terenie PPNT, w godzinach  10.00 – 15.30, od poniedziałku do piątku. Jak wszystko wróci do normy, wówczas zaproponujemy nowe godziny. O wszystkim będziemy z pewnością informować na fanpage’u naszego bistro.

___________________
To nie jedyny punkt gastronomiczny na terenie PPNT Gdynia funkcjonujący, mimo pandemii. Parkowicze mogą wciąż korzystać także ze znanej im już oferty Eureki i Park Cafe, mieszczących się w budynku II oraz IV.

powrót