Nominacja dla naszego Parkowicza w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego

Nominacja dla naszego Parkowicza w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego

Do 26 lutego, do godz. 21:00 można oddawać głosy na Roberta Magierę – naszego Parkowicza ze SpaceForest, w plebiscycie Osobowość Roku 2018 Dziennika Bałtyckiego.

Robert Magiera walczy o tytuł w kategorii Biznes, w wojewódzkim finale plebiscytu. Jego zadaniem jest wyróżnienie osób, które nie tylko zmieniają otaczającą rzeczywistość, ale również pokazują, jak można działać lepiej i skuteczniej! Namacalnym dowodem skuteczności w działaniu szefa SpaceForest są interesujące projekty, realizowane od lat przez jego spółkę. SpaceForest tworzy i komercjalizuje nowe technologie, specjalizując się w technice mikrofalowej, sztucznej inteligencji, elektronice oraz w technologiach rakietowych.

 

Rok 2018 w historii firmy SpaceForest zapisał się szczególnie. Sukcesem zakończony został projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kolejnym ważnym wydarzeniem był testowy lot rakiety Bigos 4. Pojazd rozwinął maksymalną prędkość dwóch machów i osiągnął wysokość 15 kilometrów w czasie 50 sekund. A to tylko jeden z etapów projektu, realizowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest stworzenie niskokosztowej rakiety badawczej, która może być rewolucją na rynku świadczenia tego typu usług. To bowiem pierwsza polska rakieta zdolna wynieść ładunki o masie 50 kg na wysokość 150 km, co umożliwi wykonywanie eksperymentów naukowych w stanie mikrograwitacji, a więc bardzo niskiego ciążenia, jakie występuje np. na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Trzymamy więc kciuki za kolejne sukcesy oraz wyniki plebiscytu!

Tutaj możecie oddawać swoje głosy: https://dziennikbaltycki.pl/p/kandydat/robert-magiera%2C453543/

 

powrót