Narodowe Czytanie w Bibliotece z Pasją

Narodowe Czytanie w Bibliotece z Pasją

Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko – kto z nas słysząc te słowa nie wraca wspomnieniami do lekcji języka polskiego. W najbliższą sobotę 3 września o godz. 13.00 w Bibliotece z Pasją odbędzie się gdyńska odsłona akcji Narodowego Czytania. W tym roku przypomnimy sobie Ballady i Romanse Adama Mickiewicza.

Zaczytaj się w fantastycznych balladach, opowiastkach i romansach oraz weź udział w dyskusji o współczesnych nawiązaniach literackich i kulturowych do Ballad i romansów, do fantastyki, grozy, a także ludowości, przypomnij sobie twórczość Adama Mickiewicza.

Jeśli ktoś chciałby wczuć się w epokę lub przenieść się do baśniowego świata. zachęcamy aby przebrał się w stroje z epoki lub baśniowe kreacje.

Szczegółowy plan wydarzeń:

13.00 – 13.45 – Czytanie fragmentów ballad i romansów na scenie z udziałem pracowników biblioteki oraz mieszkańców Gdyni

13.45 – 14.30 – dyskusja o współczesnych nawiązaniach literackich i kulturowych do Ballad i romansów, do fantastyki, grozy, a także ludowości. Moderowanie rozmowy: Karolina Guttek

14.30 – pokaz filmu fabularnego „Świtezianka”, reż. Siostry Bui, Szaro Biuro Production, 2018 r.

Szczegóły: https://cutt.ly/4X6xE4G

kiedy: sobota 3.09.2022, godz. 13.00

gdzie: Biblioteka z Pasją, budynek I

wstęp: wolny

powrót
Skip to content