Najlepszy startup na Pomorzu jest w Gdyni

Najlepszy startup na Pomorzu jest w Gdyni

Gdzie powstają najlepsze startupy? W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT Gdynia). Potwierdziła to wczoraj kapituła konkursu TOP 100 Pomorza, wręczając Parkowiczom z Lab4Life nagrodę w kategorii Najlepszy Start-up.

Najlepsi z najlepszych

To prestiżowy tytuł, ponieważ zarówno pretendentów do nagród, jak i laureatów konkursu wskazuje kapituła, złożona z przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: Najlepsza Firma Branży Morskiej, Najlepszy Start-up, Najlepsza Firma Odpowiedzialna Społecznie, Najbardziej Innowacyjna Firma, Gmina Przyjazna Biznesowi.

Za najlepszy startup kapituła uznała Lab4Life z Pomorskiego Parku Naukowo—Technologicznego Gdynia. Zespół utalentowanych informatyków, programistów i lekarzy opracowuje innowacyjną aplikację VIKA pozwalającą oszacować, a w perspektywie także wydłużyć długość życia na podstawie przebytych chorób, aktywności fizycznej, sposobu odżywiania itp. To swoisty asystent zdrowia, który pomaga żyć zdrowiej. Jak zdobyty tytuł komentują sami laureaci?

– Kapituła konkursu Top100 swoją decyzją potwierdza, że potrzebne jest dostępne dla każdego, innowacyjne podejście do zdrowia. Cieszymy się, że praca zespołu lekarzy, naukowców, inżynierów, trenerów, dietetyków i psychologów została zauważona i doceniona – zauważa Łukasz Osowski, CEO i pomysłodawca VIKA Life.

Jak Dolina Krzemowa

W tym miejscu warto przypomnieć, że to nie pierwszy innowacyjny projekt, jaki Łukasz Osowski zdecydował się realizować w murach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Pierwszym, który okazał się spektakularnym sukcesem okazał się syntezator mowy Ivona, stanowiący obecnie część światowego giganta – amerykańskiego Amazonu.

– Gdynia innowacje ma wpisane w DNA, a od lat sercem owych innowacji jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie do Gdyni trafia nagroda oraz tytuł w konkursie TOP 100 Pomorza w kategorii Najlepszy Start-Up. Wierzę, ze przed utalentowanym zespołem Lab4Life jeszcze wiele sukcesów. Z kolei potencjał projektu, nad jakim pracują, stwarza szanse na podbój nie tylko polskiego, ale także światowego rynku – zauważa  Katarzyna Gruszecka – Spychała – wiceprezydent Gdyni.

– Cieszymy się, że PPNT Gdynia, dzięki realizowanemu przez nas wsparciu startupów, jest tym miejscem na mapie Pomorza, w którym nie tylko kiełkują innowacyjne pomysły, ale również mają one szansę na dalszy rozwój i realny sukces na rynku. Jestem przekonana, że nagroda dla Viki i pracującego nad nią zespołu to zapowiedź kolejnych osiągnięć naszych Parkowiczów.– komentuje zwycięski tytuł Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

To już 24. edycja rankingu TOP 100 Pomorza, prezentującego największe firmy w województwie  i jedynego takiego opracowania w regionie. To także druga edycja konkursu TOP 100 Pomorza, który wyłania najlepsze i najciekawsze firmy, niezależenie od ich wielkości i wysokości wyników finansowych oraz proprzedsiębiorcze samorządy.

Wideo relacja z gali wręczenia nagród oraz informacje o pozostałych nagrodzonych, dostępna TUTAJ.

powrót
Skip to content