Miejski Service Design (MSD) vol. 9

Miejski Service Design (MSD) vol. 9

Miejski Service Design (MSD) vol. 9: Jak zmienić zdobywanie wiedzy w nieustającą przygodę?

 

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, Centrum Konferencyjne
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: Zapisy (od 28.08)

 

Jeżeli chcesz poznać metodologię projektowania usług i jednocześnie wypracować rozwiązania, z których będą korzystać goście Centrum Nauki EXPERYMENT, zapraszamy Cię do udziału w 9. edycji Miejskiego Service Design (MSD)! Włącz się w współtworzenie miejsca, które bawiąc uczy!

MSD to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców. Podczas 9. edycji MSD będziemy pracować nad rozwiązaniami dla Centrum Nauki EXPERYMENT. EXPERYMENT jest miejscem, które łączy pokolenia – gdzie zarówno dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy mają szansę na naukową zabawę przy interaktywnych stanowiskach. Naszym wyzwaniem będzie stworzenie oferty dla najmłodszych oraz dla dorosłych, dzięki której zdobywanie wiedzy stanie się nieustającą przygodą.

Dla kogo?
Tworzymy zespoły interdyscyplinarne. Do udziału w warsztatach zapraszamy zainteresowanych metodami stosowanymi w service design. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, które chcą zmierzyć się w praktyce z projektowaniem usług, jak i tych, którzy zdobyli już doświadczenie w takiej pracy.

Dlaczego warto?
W trakcie warsztatów przejdziemy przez proces projektowania. Zaczniemy od definicji problemu, poprzez badania użytkowników, tworzenie person, prototypowanie rozwiązań, testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed użytkownikami i interesariuszami. Stanowi to doskonałą okazję, aby poznać narzędzia stosowane w metodologii human-centered design.

Warsztaty prowadzą osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem usług i user experience.

Prowadząca:
Agnieszka Mróz – Projektantka usług, badaczka. Szuka rozwiązań, które pozwalają równocześnie osiągnąć cele organizacji i odpowiedzieć na realne potrzeby użytkowników. Swoimi doświadczeniami związanymi z projektowaniem usług dzieli się na profilu Osobiście o projektowaniu usług. Z wykorzystaniem podejścia service design projektowała rozwiązania dla korporacji, MŚP, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Realizowała projekty m.in. dla Play, Lufthansa System Poland, Metro Properties, Narodowego Archiwum Cyfrowego. Na stałe współpracuje z Pro Design (Concordia Design). Jako członek zespołu projektowego Pro Design realizowała projekty m.in. dla Volkswagen Poznań – fabryka samochodów użytkowych i komponentów, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, IKEA. Doświadczona moderatorka procesów i warsztatów opartych o metodologię service design i design thinking. Prelegentka na wielu konferencjach poświęconych tematyce service design m.in. World Usability Day, Europejskie Forum Gospodarcze, Polishopa.

O Centrum Nauki EXPERYMENT
Centrum Nauki EXPERYMENT to jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Już od ponad dwunastu lat, dzięki interaktywnej wystawie i wydarzeniom, popularyzuje naukę i przedstawia jej zagadnienia w atrakcyjnej formie. Kieruje swoją ofertę dla całych rodzin, młodzieży i dorosłych.

Wystawa EXPERYMENTu składa się z 5 stałych galerii dotyczących fizyki, wody, przyrody, ciała człowieka oraz zdrowia. Centrum Nauki prezentuje również bogaty program wydarzeń dla wielu grup odbiorców w angażujących i interaktywnych formatach. To m.in. naukowe warsztaty rodzinne, SCIENCE CAFE, pokazy naukowe, wieczory tematyczne czy ogólnorozwojowe zajęcia dla maluchów. Centrum Nauki EXPERYMENT bierze również aktywny udział w wydarzeniach rodzinnych dla mieszkańców Gdyni i włącza się w krajowe i europejskie projekty popularyzujące naukę.

Kiedy?
Planowane terminy warsztatów:
warsztat #1*: 4.10.2019 (piątek) 17:00-20:00
warsztat #2*: 5.10.2019 (sobota) 9:00-12:00
warsztat #3*: 11.10.2019 (piątek) 17:00-20:00
warsztat #4*: 12.10.2019 (sobota) 9:00-16:00
warsztat #5*: 13.10.2019 (niedziela) 9:00-16:00
warsztat #6*: 15.10.2019 (wtorek) 17:00-20:00
finał*: 17.10.2019 (czwartek) 17:00-20:00

* UWAGA! Zanim się zapiszesz
Zwróć uwagę na to, że Miejski Service Design jest cyklem powiązanych spotkań. Zgłaszając swój udział sprawdź kalendarz. Miej na względzie wszystkie terminy spotkań. Uczestnictwo w wybranym przez siebie jednym terminie nie jest możliwe.

Znajdźcie czas na rejestrację swojego udziału w wydarzeniu i rozważne wypełnienie formularza. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestników wybieramy na podstawie udzielonych odpowiedzi.

Osoby, które się zakwalifikowały, poinformujemy o udziale w warsztatach najpóźniej 2 października do 14:00.

powrót