Młodzi pasjonaci nauki – E(x)plory tym razem online

Młodzi pasjonaci nauki – E(x)plory tym razem online

W tym roku zarówno Kongres, który odbędzie się 24-25 września, jak i regionalne etapy oraz finał Konkursu Naukowego E(x)plory oraz Festiwale E(x)plory promujące naukę wśród młodzieży zmieniają swoją formułę i w całości będą dostępne w internecie.

Na wirtualnej platformie będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach dotyczących alternatywnych form edukacji. Na praktycznych przykładach z własnych placówek, goście Kongresu opowiedzą m.in. o tym, jaki wpływ na mózg ma stres, jak uczyć bez podręcznika, na czym polega edukacja demokratyczna i czym jest myślenie wizualne.

Dzisiaj szkoła nie jest już tym samym miejscem, którym była kilka miesięcy temu. Nasze podejście do edukacji zmieniło się bezpowrotnie; alternatywne metody nauczania nikogo już nie dziwią. Wzrosła za to otwartość i chęć utrzymania dobrej zmiany w szkolnej codzienności.– opowiada Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynatorka wydarzenia.

Ważna informacja dla tych, którzy wybierali się na X Kongres E(x)plory w marcu: program pozostał niezmieniony, jednak godziny poszczególnych wystąpień są inne.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.
Program Kongresu oraz rejestracja dostępne są na stornie: www.kongres.explory.pl

Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory:
Podzamcze – 29.09.2020
Łódź – 9.10.2020
Wrocław – 16.10.2020
Bydgoszcz – 23.10.2020
Olsztyn – 30.10.2020
Gdynia E(x)plory Week – 25-27.11.2020

_____________
Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenia promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia już od 2013 roku.

powrót