LNG w transporcie morskim

LNG w transporcie morskim

kiedy: środa, 8.09.2021, godz. 9:00-16:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala C
wstęp: wolny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ!

Wśród prelegentów seminarium Morskie PPLNG i bioLNG będą goście oraz eksperci zarówno z Polski jak z zagranicy. Poza tytułowym LNG poruszymy problem przechwytywania węgla i jego ponownego wykorzystania. Przedstawimy plany związane z projektem polskiego ogniwa paliwowego, wskażemy rozwiązania i trendy transformacji energetycznej w transporcie morskim, a także miejsce LNG i biometanu w tym procesie. To doskonała okazja by spotkać się osobiście i porozmawiać o wyzwaniach, pomysłach i drogach ich rozwiązania, zarówno na poziomie technicznym jak i biznesowym. Na uczestników seminarium czekać będzie też kilka niespodzianek. Dla tych, którzy nie będą mogli dołączyć osobiście, przygotowano w pełni wartościową transmisje online z wydarzenia.

Organizator
Polska Platforma LNG i bioLNG to związek pracodawców mający na celu promowanie LNG i bioLNG jako nowoczesnego i czystszego paliwa, zarówno w transporcie drogowym, morskim i kolejowym a także paliwo dla kogeneracji czy innych zastosowań przemysłowych. LNG i bioLNG są rozwiązaniami w stronę niskoemisyjnej a z czasem zeroemisyjnej gospodarki i transportu.

Polska Platforma LNG i bioLNG stawia sobie za cel działania na rzecz rozwoju i wsparcia rynku LNG w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania potencjału LNG oraz bioLNG, koncentrując się na zacieśnianiu współpracy pomiędzy gospodarką, nauką i administracją, a także tworzenia warunków do współpracy międzynarodowej.

powrót
Skip to content