Konferencja PCHET

Konferencja PCHET

Wodór to jedno z ważniejszych źródeł czystej energii. O tym, jak będzie wyglądała przyszłość tej technologii, rozmawiać będą eksperci na konferencji PCHET przeprowadzanej w formie online. Podczas międzynarodowego wydarzenia omawiane będą między innymi najnowsze trendy w gospodarce zeroemisyjnej i możliwości jakie niosą one dla polskiej gospodarki.

III edycja konferencji PCHET, którą otworzy Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. OZE, odbędzie się 28 i 29 września 2020 roku, w zmienionej formule online. Będzie to multidyscyplinarne wydarzenie o międzynarodowym charakterze z ponad 30 prelegentami z kraju i ze świata. Nowa formuła wydarzenia umożliwi udział w wirtualnych prelekcjach z ekspertami z Komisji Europejskiej, Hydrogen Europe oraz organizacjami zrzeszającymi przemysł w Europie. Pozwoli również na wymianę doświadczeń z przedstawicielami wiodących firm, na dynamicznie rozwijającym się i innowacyjnym rynku.

W tym roku ze względu na szczególne okoliczności nasza konferencja po raz pierwszy odbędzie się online. Nie da się ukryć, że świat po COVID-19 będzie wyglądał inaczej, a zapowiadana już od dawna transformacja technologiczna, właśnie rozgrywa się na naszych oczach – mówi Sławomir Halbryt, Prezydent Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Celem konferencji jest już nie tylko popularyzacja wykorzystania technologii wodorowych w Polsce, lecz przede wszystkim przeprowadzenie eksperckich dyskusji nad wizją oraz strategiami wdrażania technologii wodorowych do gospodarki. Liczymy także, że uda nam się̨ w sposób przystępny  dla wszystkich, omówić́ zastosowanie H2 w gospodarstwach domowych, jego zalety jako alternatywnego paliwa czy nośnika energii.

Zeszłoroczna edycja zgromadziła prawie 300 uczestników reprezentujących bardzo szerokiei różnorodne środowisko gospodarcze, naukowo-badawcze i administracji samorządowej. – Polska jest 5 producentem wodoru na świecie. Posiadamy pełną wiedzę, kompletne łańcuchy dostaw oraz zasoby B+R. Jesteśmy gotowi na wodór w gospodarce i społeczeństwie. Istniejące bariery zostaną z pewnością wkrótce pokonane, o czym będziemy mówić na naszej konferencji – mówi Marek Foltynowicz, ekspert ds. Wodoru Klastra.

Konferencja jest flagowym projektem Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, koordynowanego przez RIGP. Do inicjatyw Klastra należy również Pomorska Dolina Wodorowa.

Przyznanie nam wsparcia w ramach Europejskiej inicjatywy FCH Regions na rozwój projektów wodorowych (PDA Support) oparty na autorskiej koncepcji Klastra, przez powołanie Pomorskiej Doliny Wodorowej, jest dowodem na sens naszych działań – podsumowuje Tomasz Pelc, Nexus Consulatants, członek Klastra.

Szczegółowy program konferencji: http://klasterwodorowy.pl/pchet-2020,76,pl

Sponsorami konferencji PCHET są: firma Fronius Polska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Klimatu.

Wsparcie medialne zapewni: portal Biznes Alert.

 

 

powrót
Skip to content