Konferencja o wsparciu unijnym na najbliższe lata

Konferencja o wsparciu unijnym na najbliższe lata

Speaker on the stage with Rear view of Audience in the conference hall or seminar meeting, business and education concept

Program

Wydarzenie jest podsumowaniem międzynarodowego projektu Everywhere International SMEs (EIS), realizowanego przez partnerów z siedmiu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii, Irlandii, Włoch, Chorwacji i Polski w ramach programu Interreg Europa. Gość specjalny wydarzenia, Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, zaprezentuje uczestnikom priorytety unijnej polityki dla mikro, małych i średnich firm (MSP) oraz opowie o możliwościach dostępu do rynków i źródeł finansowania ich działalności biznesowej.

Ponadto goście wydarzenia będą mogli dowiedzieć się więcej o roli, jaką pełnią organizacje wspierania biznesu w rozwoju mikro, małych i średnich firm nie tylko w Polsce, ale również w krajach partnerów projektu EIS.

Dla kogo?
Konferencja skierowana jest w szczególności do organizacji i instytucji wspierających rozwój biznesu i przedsiębiorczości na Pomorzu, przedstawicieli mikro, małych i średnich firm, regionalnych i lokalnych samorządów, a także organizacji wspierających rozwój gospodarczy.

Międzynarodowi partnerzy
W wydarzeniu udział zapowiedzieli również partnerzy projektu m.in. przedstawiciele władz Hrabstwa Hampshire i organizacji wspierających biznes w Dolnej Anglii, przedstawiciele Regionalnego Biura Komisji Europejskiej w Środkowej Danii, Agencji Rozwoju regionu Altenejo w Portugalii, Inkubatora Przedsiębiorczości z Koprivnicy w środkowej Chorwacji, a także reprezentacja regionu Emilia – Romagna we Włoszech i Powiatu Donegal w Irlandii.  Partnerzy w trakcie konferencji zaprezentują dotychczasowe efekty współpracy międzynarodowej i wypracowane kierunki dla wspierania rozwoju eksportu MSP.

kiedy: 16.10.2018 (wtorek), godz. 10:00-14:00
gdzie: Dwór Artusa, Gdańsk
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4993&wiecej_news=1

powrót