Jutro rusza Gdynia Design Days 2022

Jutro rusza Gdynia Design Days 2022

Wielkie święto sympatyków mądrego i dobrego projektowania rozpoczyna się w najbliższą sobotę. W przestrzeni Miasta Gdynia oraz w budynku III i IV PPNT Gdynia odbędą się dyskusje, warsztaty, wykłady czy spacery. Hasłem tegorocznej edycji jest Współmorze, stanowiące kontynuację idei wspólnotowości, rozszerzoną o lokalny kontekst morza – naszego wspólnego dobra.

W dniach 2-10 lipca odbędą się w całym mieście liczne wydarzenia. Wśród nich znajdzie się m.in. spacer śladami gdyńskiego modernizmu, oprócz tego będzie można wybrać się na wystawę interaktywną EkoEksperymentarium zbudowaną na planie domu, w której poprzez doświadczanie i zabawę poznajemy sprawdzone sposoby na bardziej ekologiczne życie. 

Podczas GDD czekają nas również spotkania z ciekawymi osobami. Jedną z nich jest Maciej Kawecki dr nauk prawnych i nauczyciel akademicki, który opowie o tym, jak bezpiecznie żyć w świecie, w którym wartość danych przekroczyła wartość ropy naftowej, natomiast algorytmy odgrywają coraz większą rolę w wielu aspektach naszego codziennego funkcjonowania. Spotkanie z nim odbędzie się w ramach wykładu Rządy algorytmów. Świat władzy absolutnej.

Natomiast podczas warsztatów Re-kreacja będzie można przekonać się, jak nadać nowe życie starym ubraniom. Oprócz tego podczas warsztatów kreatywnych, osoby biorące w nich udział staną przed unikatową szansą, aby spersonalizować przyniesione przez siebie ubrania.

5 lipca szczególnie zapraszamy do udziału w GDD naszych gości z Ukrainy. Tego dnia odbędzie się spacer po Gdyni opowiadający o jej historii i architekturze oraz wykład o designie empatycznym. Oba wydarzenia odbędą się z tłumaczeniem na język ukraiński.

Częścią GDD jest również odbywający się w dniach 8-9 lipca Design talks Business Sustainability Summit, poświęcony budowaniu biznesu w sposób zrównoważony.

Na osoby chcące wziąć udział w Gdynia Design Days czekają te, oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Szczegóły nadchodzącej edycji znajdują się TUTAJ.

powrót
Skip to content