Gryfy Gospodarcze rozdane!

Gryfy Gospodarcze rozdane!

Sztuczna inteligencja i loty bezzałogowe. Parkowe firmy triumfowały podczas gali konkursu Gryf Gospodarczy.

Statuetki Gryfa wręczono po raz 20. W ciągu minionych lat finalistami konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy zostało kilkaset najlepszych pomorskich firm. Dziś jest to jedno z najważniejszych i najwyżej cenionych wyróżnień w środowisku przedsiębiorców regionu Pomorza.
Tegoroczna edycja Gryfa Gospodarczego była rekordowa, ponieważ finalistów konkursu wybierano spośród ponad stu kandydatów zgłoszonych z całego województwa. Reprezentowali oni niemal wszystkie branże pomorskiej gospodarki.
W ośmiu głównych kategoriach komisja konkursowa nominowała 33 firmy i organizacje. Wyróżnieni zostali Liderzy: innowacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, kształcenia zawodowego, przedsiębiorczości młodzieżowej, Pomorski start-up oraz Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Natomiast wiodące media patronujące konkursowi dodatkowo przyznały Gryfa Medialnego firmie, która cieszy się największą popularnością wśród czytelników, radiosłuchaczy i internautów z Pomorza.
Parkowicze z Samurai Labs zostali nagrodzeni za wykorzystanie sztucznej inteligencji do walki z hejtem w sieci w kategorii Lider Innowacji. Wyróżnienie za wsparcie
projektu kosmicznego 3-SAT Ikar, realizowanego przez uczniów III L. O. im. Marynarki Wojennej w Gdyni trafiło do Pelixar S.A.

powrót