Gdyński startup stawia na wodór

Gdyński startup stawia na wodór

Pionierskie rozwiązania to coś, co charakteryzuje firmy z PPNT Gdynia. Jedna z nich przeprowadziła po raz pierwszy w Polsce szkolenie dla osób, które ubiegają się o zaświadczenie uprawniające do napełnianiem zbiorników paliwowych wodorem. Eksperci uznają wodór za substancję napędową przyszłości.

Tematyka LNG, wodoru, czy szeroko rozumianego gazu jest specjalnością Exereters. Gdyński startup w promocji tematyki gazowej postanowił zrobić kolejny krok, organizując szkolenia dla osób, które w przyszłości chciałyby napełniać zbiorniki paliwowe wodorem. Warto podkreślić, że zielony wodór jest paliwem ekologicznym i może być pozyskiwany z odnawialnych źródeł energii, zaś wykorzystywany do napędzania pojazdów jest całkowicie bezemisyjny.

Ośrodek szkoleniowy Exerters, po przeprowadzeniu pierwszego w Polsce szkolenia z zakresu tankowania wodorem, rozszerza swoją ofertę o nowy dział szkoleń – napełniania zbiorników paliwowych z wykorzystaniem H2. – mówi o projekcie Wojciech Legieć z Exerters.

Gdyński startup od lat specjalizuje się w szkoleniach z zakresu obsługi instalacji skroplonego gazu ziemnego. Od ponad 6 lat dydaktycy z Exerters przeprowadzili szkolenia dla osób obsługujących stacje regazyfikacji LNG, dla firm transportujących LNG cysternami z terminala w Świnoujściu do klientów w Polsce oraz dla firm transportowych, które postawiły na zasilanie swojej floty skroplonym gazem ziemnym. Exerters prowadzi również działania edukacyjne dla najmłodszych.

W czerwcu 2022r. firma przeprowadziła pokazy naukowe skierowane do uczniów szkół podstawowych „LNG i Księga Tajemnic”, w czasie których dzieci w przystępny i przyjazny sposób poznały właściwości skroplonego gazu ziemnego. – wyjaśnia Wojciech Legieć.

Exerters jest liderem międzynarodowego projektu dotyczącego wykorzystania LNG w Polsce. Kolejne szkolenia niebawem, więcej informacji na stronie: https://cutt.ly/tL0a3ou

powrót
Skip to content