Gdynia i PPNT w Monopoly

Gdynia i PPNT w Monopoly

Nowy Jork, Sydney, Londyn. Teraz także Gdynia – dołączyła do elity światowych miast, które mogą pochwalić się własną edycją gry Monopoly. 5 września w Marinie Yacht Park oficjalnie zaprezentowano nową planszę tej kultowej gry. Na jednym z pól, znalazł się także Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Wyjątkowa pamiątka

Edycja Monopoly Gdynia to wyjątkowy projekt mający na celu prezentację walorów miasta, ciekawe plenery, obiekty i wydarzenia, które stanowią o jego charakterze i atrakcyjności. Miejska edycja gry stanie się niepowtarzalną pamiątką zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Głównym punktem sobotniego wydarzenia było uroczyste odsłonięcie wielkiej planszy Monopoly Gdynia przy udziale prezydenta miasta Wojciecha Szczurka oraz prezentacja wszystkich pól, które się na niej znalazły. Na planszy nie mogło zabraknąć najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Wśród nich: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wraz Centrum Nauki Experyment, Bulwaru Nadmorskiego, ulicy Świętojańskiej, Skweru Kościuszki, a także najdroższego pola w grze – klifu w Orłowie. Właśnie to ostatnie miejsce wybrali mieszkańcy miasta w internetowym głosowaniu.

– To przede wszystkim okazja do mądrej zabawy dla mieszkańców, ale również możliwość promocji. Pojawiają się edycje miejskie i cieszę się, że Gdynia dołącza do miast, które mają swoją edycję. Przypomnę, że w 2008 roku Gdynia była pierwszym polskim miastem, która w ogóle znalazła się na planszy Monopoly. Moje ulubione pole na planszy to Kamienna Góra – skomentował gdyńską edycję gry Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Trudno wyobrazić sobie dziś Gdynię bez Parku i jego charakterystycznej, przeszklonej bryły. Cieszymy się, że zagościł także na planszy gry uznawanej za jedną z najpopularniejszych na świecie. – zauważyła obecna na premierze wicedyrektor PPNT Gdynia – Ewa Janczukowicz – Cichosz.

 Gra Monopoly jest popularna na całym świecie

 Monopoly to gra, która może się pochwalić ponad 80-letnią historią oraz blisko 260 milionami sprzedanych egzemplarzy. Przeznaczona jest dla małych i dużych, a w każdej rozgrywce wziąć może udział od dwóch do sześciu graczy.

Producentem i dystrybutorem gry jest firma Winning Moves, która powstała ponad 20 lat temu w Anglii. Winning Moves współpracują z rozpoznawalnymi na całym świecie markami takimi jak Hasbro, Disney, Warner Bros.

Najnowsza odsłona planszówki jest już dostępna zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak
i on-line.

powrót
Skip to content