Flint Systems z partnerem w Wielkiej Brytanii

Flint Systems z partnerem w Wielkiej Brytanii

Flint Systems, firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, zajmująca się dostarczaniem narzędzi szkoleniowych dla przemysłu w środowisku wirtualnej rzeczywistości nawiązała właśnie współpracę z wiodącą firmą szkoleniową i edukacyjną w obszarze rzeczywistości rozszerzonej (XR) w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu, gdyńskie symulatory mają być dostępne dla klientów na Wyspach.

Działający w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia startup, specjalizuje się w projektowaniu i produkowaniu symulatorów wirtualnej rzeczywistości dla klientów z całego świata. Gotowe oraz custom’owe realizacje umożliwiają efektywne szkolenie pracowników do rozmaitych obszarów przemysłu. Narzędzia szkoleniowe to unikalne konstrukcje, bazujące na realistycznej symulacji odzwierciedlającej fizyczne parametry zachowania konkretnej maszyny oraz elementów jej otoczenia.

W ramach współpracy Reality Check Studios będzie prezentować produkty Flint Systems w swojej siedzibie zlokalizowanej w Yorkshire. Wśród prezentowanych rozwiązań, znajdzie się m.in. symulator wózka widłowego, stworzony przez gdyński startup. „- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania współpracy z Reality Check Studios. Stanowi ona istotny krok w poszerzaniu naszej obecności w Wielkiej Brytanii, a my wierzymy, że symulator VR dla wózków widłowych, prezentowany w Yorkshire, przyniesie duże korzyści naszym klientom i przyczyni się do wzrostu obu firm” – komentuje Leszek Tarnawski – prezes zarządu Flint Systems.

„- Jako lider w dziedzinie innowacji immersyjnych, Flint Systems przekracza granice, łącząc przełomowe szkolenia wirtualnej rzeczywistości z precyzyjnie wykonanym hardware’m, który ustanawia standard dla symulacji najwyższej klasy. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadzamy to rozwiązanie na brytyjski rynek” – dodaje Martin Taylor, CCO Reality Check Studios.

 

 

powrót
Skip to content