Firma z PPNT po raz kolejny zwycięzcą w konkursie HejStartUP

Firma z PPNT po raz kolejny zwycięzcą w konkursie HejStartUP

Parkowicze z EmbeddedSystems.do zostali zwycięzcami VIII edycji konkursu #HejStartUP. Startup, założony przez Janusza Skórę-Cichowskiego, Piotra Bratoszewskiego i Dariusza Babacza, został nagrodzony za innowacyjny projekt Eslog System, który skutecznie przeciwdziała marnowaniu żywności poprzez monitorowanie warunków transportu produktów.

 

Nagroda za walkę z marnowaniem żywności

Marnowanie żywności jest palącym problemem, szczególnie w kontekście rosnących cen i zmian klimatycznych, które wpływają na podaż w rolnictwie. Eslog System to ekosystem inteligentnych rejestratorów danych, które dostarczają szczegółowych informacji o rzeczywistych warunkach podróży produktów. Czujniki monitorują parametry takie jak temperatura, wilgotność, wstrząsy i warunki powietrza, przesyłając dane do chmury. System pozwala na analizę tras transportowych i ocenę niezawodności przewoźników, co umożliwia podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

Anna Borkowska, dyrektorka PPNT Gdynia: „Konkurs HejStartUP! umożliwia firmom wejście na wyższy poziom już na etapie prezentacji projektów. Dobrze, że w regionie są instytucje otoczenia biznesu, które współpracują, a my jesteśmy jednym z partnerów tego wydarzenia. Cieszymy się tym bardziej, że po raz kolejny zwycięski tytuł zdobyła firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.”

 

Partnerzy poszukiwani

Aktualnie Embedded Systems Solutions poszukuje partnerów do pilotażowych testów nagrodzonego rozwiązania Eslog. To wyjątkowa okazja dla firm zajmujących się logistyką i transportem, aby włączyć się w innowacyjny projekt, który może zrewolucjonizować zarządzanie łańcuchem dostaw.

 

Zwycięstwo w konkursie zapewnia udział w prestiżowym programie mentoringowo-akceleracyjnym #INCREDIBLES Sebastiana Kulczyka. W finale konkursu zmierzyło się 10 innowacyjnych startupów.

 

Organizatorami wydarzenia są: InkubatorSTARTER, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny – Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna PR.

 

Więcej informacji o EmbeddedSystems.do i projekcie Eslog:

 

 

powrót
Skip to content