Druk 3D, Design i wynalazki. Park Technologiczny zaprasza do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

Druk 3D, Design i wynalazki. Park Technologiczny zaprasza do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

Druk 3D, Design i wynalazki. To główne tematy wydarzeń, w których będzie można wziąć bezpłatnie udział w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, w nadchodzącej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zaplanowanej w dniach 13-19 listopada.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szeroki projekt, w skład którego wchodzi wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie!). Dlatego każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku. Tegoroczna edycja organizowana jest  hasłem: „Rewolucje technologiczne”. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, który na co dzień efektywnie wspiera i rozwija innowacyjne projekty zaprasza wszystkich chętnych  do spotkania z ekspertem znajdującej się tu Pracowni Druku 3D, podczas którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego o zastosowaniu technologii przyrostowych, konsultacje z rzecznikiem patentowym, który podpowie, w jaki sposób można ochronić swoją markę, wynalazek, czy autorski projekt. Podczas dnia otwartego coworkingu, będzie można przetestować przestrzeń coworkingową i dowiedzieć się u źródła o korzyściach płynących z pracy w tym inspirującym otoczeniu. Tydzień Przedsiębiorczości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym to także okazja do tego, by skorzystać z porad ekspertów Fundacji Bochińskich, którzy poprowadzą konsultacje z zakresu efektywnego zarządzania designem. Konsultacje poprowadzi Beata Bochińska, felietonistka Vogue Polska, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, współautorka książki „Design management” oraz bestsellera „Zacznij kochać dizjan” i Jarek Bochiński, doświadczony doradca w zakresie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, który pomoże zrozumieć, jakie technologie i rozwiązania cyfrowe mogą wspierać rozwój przedsiębiorstw, a także  jak efektywnie zarządzać zmianami w kontekście zmian technologicznych.

Choć wszystkie wydarzenia są bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Linki do zapisów:

13.11.2023 | Dzień otwarty Coworkingu: tiny.pl/c4735

14.11.2023 | Marka, design, wynalazki | Porozmawiajmy o ochronie własności intelektualnej: tiny.pl/c473p

14.11.2023 | Design Management | konsultacje Fundacja Bochińskich: więcej: tiny.pl/c492g

15.11.2023 | Jak nie drukować w 3D, czyli efektywne wykorzystanie technologii przyrostowych: tiny.pl/c473s

 

Kalendarz wszystkich wydarzeń dostępny jest także na stronie: www.ppnt.pl

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.
Koordynatorem ŚTP w województwie pomorskim jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Więcej o tegorocznej edycji TUTAJ.

powrót
Skip to content