Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia!

Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia!

Zawodnicy Arki Gdynia mogą już korzystać ze wstawionej na teren klubu komory hiperbarycznej i odbywać w niej zabiegi terapii tlenowej. Tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż̇ atmosferyczne. Dystrybucja tlenu do wszystkich, nawet tych uszkodzonych tkanek, przyspiesza regenerację i pobudza odnowę̨ całego organizmu.

– Decyzja o wsparciu Arki Gdynia to pierwsza klubowa współpraca. Wybór Arki nie był przypadkowy, ponieważ to dla nas inwestycja w lokalny klub z tego samego miasta – podkreśla Adam Cegielski – prezes OMNIOXY S.A.

– W tym specyficznym czasie regeneracja naszych zawodników jest kluczowa dla utrzymania ich optymalnej formy. Nie tylko walczymy o jak najlepsze wyniki, ale także o odpowiednią regenerację zawodników w nietypowym sezonie. Gramy mecze co trzy dni, musieliśmy zmienić wypracowane przez lata zwyczaje treningowe i w zasadzie wiele procesów poukładać na nowo. Wsparcie takich fizjo-partnerów jak OMNIOXY bardzo nam w tym pomaga. – wyjaśnia Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest dość powszechnie stosowana przez gwiazdy sportu największego formatu. Do korzystania z niej, czy wręcz posiadania własnych komór, przyznają się chociażby Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Michael Phelps. W ten sposób nie tylko szybciej wychodzą z kontuzji, leczą urazy i regenerują całe ciało, ale także zwiększają swoją szybkość i wytrzymałość organizmu. Wiele klubów sportowych ma komorę hiperbaryczną w stałym wyposażeniu swojego centrum medycznego. W Polsce nie jest to jeszcze standard, a z terapii korzystają tylko wyjątkowo świadomi sportowcy.

OMNIOXY to gdyńska spółka akcyjna, która powstała w 2019 roku, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Komory hiperbaryczne dostarcza do partnerów  w kraju i za granicą. W ostatnim czasie uruchomiła emisję akcji. Firma od samego początku angażuje się w edukację społeczeństwa w temacie korzyści, jakie niesie ze sobą tlenoterapia oraz ściśle współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, którzy otwarcie mówią o ogromnym jej znaczeniu w procesie rehabilitacji i wychodzeniu z kontuzji. Wśród nich są m.in. Grzegorz Zengota (żużlowiec), Marcin Świerc (biegacz górski), Agnieszka Rynkiewicz (mistrzyni biegów przeszkodowych), a także Arkadiusz Lindner, któremu komora towarzyszyła na Rajdzie Dakar.

powrót
Skip to content