Do pracy jadę rowerem

Do pracy jadę rowerem

Już 8 maja wystartuje kolejna edycja projektu „Do Pracy Jadę Rowerem”. Dołącz do rowerowego wyzwania!
Celem akcji „Do Pracy Jadę Rowerem” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i zachęcenie pracowników firm mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni do podróżowania do pracy rowerem. Wybierając rower, nie tylko omijamy korki i często zmniejszamy łączny czas dojazdu do i z pracy, ale też dbamy o środowisko. To także wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.

Rowerowa rewolucja
Tegoroczna rywalizacja odbywać się będzie po raz 12. Tym razem, z wykorzystaniem specjalnej bezpłatnej aplikacji, która pozwoli na proste rejestrowanie przejazdów w systemie start-stop z aplikacji lub poprzez dodanie nieedytowalnych plików z urządzeń Garmin. Umożliwia ona rywalizację nie tylko między firmami, ale także ze znajomymi, a w dodatku z całej Polski! Do minimum ogranicza proces publikacji w mediach społecznościowych i jest dostępna dla użytkowników Google Play i App Store.
Na tym zmiany się jednak nie kończą. W tym roku rywalizacja firm nabierze rumieńców, bowiem każdy pracownik będzie mógł rejestrować nie tylko przejazdy z domu do pracy i na odwrót, ale każdą dowolną aktywność na dwóch kółkach. Im bardziej aktywni pracownicy, tym bardziej rowerowy podmiot i tym wyższe jego miejsce w naszym rankingu.
Każdy z uczestników zbierać będzie również punkty, które związane będą z licznymi nagrodami i zniżkami przygotowanymi przez Gdyńskie Centrum Sportu oraz partnerów akcji. System premiowania przygotowany został w taki sposób, aby możliwość uzyskania nagrody była dostępna dla każdego użytkownika.

Jak dołączyć?
Konieczne jest zgłoszenie firmy. Aby to uczynić należy przesłać maila o tytule „Zgłoszenie DPJR 23” na adres: dopracyjaderowerem@gdyniasport.pl zawierającego nazwę i adres firmy, nazwę pod jaką występować ona będzie podczas rywalizacji oraz opcjonalnie logo/grafikę w wymiarach 450×450 pikseli. Na podstawie tych danych wprowadzona zostanie do rywalizacji. Po jej potwierdzeniu oraz założenia grupy przez organizatora lokalnego, koordynator dostanie dostęp do profilu w postaci hasła, które należy przekazać pracownikom, aby mogli dołączyć do konkursu.
Gdy firma znajduje się już w bazie uczestnicy indywidulani (pracownicy) po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji „Aktywne Miasta” będą mogli zarejestrować siebie. Następnie po podaniu hasła otrzymanego przez koordynatora należy dołączyć do rywalizacji „Do Pracy Jadę Rowerem”. Przystępując do rywalizacji należy wybrać Miasto lub obszar metropolitarny, dla którego zbierane są kilometry – w przypadku „Do Pracy Jadę Rowerem” musi to być Gdynia.

Szczegóły dotyczące rywalizacji oraz nagród będą publikowane stopniowo w mediach na stronie www.gdyniasport.pl. Regulamin, FAQ i zasady znaleźć będzie można w zakładce poświęconej projektowi.

powrót
Skip to content