Czy twoja firma bierze odpowiedzialność za przyszłość?

Czy twoja firma bierze odpowiedzialność za przyszłość?

Rusza badanie społecznej odpowiedzialności polskich firm! Zostań jego częścią; wypełnij ankietę i pokaż, jak twoja firma wpływa na to, co ją otacza. Wyniki badania poznamy w raporcie Odpowiedzialni za przyszłość już w październiku!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą,zarządzasz firmą lub odpowiadasz w niej za obszar społecznej odpowiedzialności biznesu, możesz wziąć udział w badaniu –wystarczy,że wypełnisz ankietę dostępną na www.odpowiedzialnizaprzyszlosc.pl/badanie. Zajmuje to jedynie trzy minuty!

Co sprawdzi badanie?

Badanie i raport Odpowiedzialni za przyszłość zakładają, że niezależnie od tego, czy używamy pojęcia CSR, ESG, czy zrównoważony rozwój do określenia działań społecznych biznesu, to ich istota jest taka sama. Jest nią pozytywne, odpowiedzialne oddziaływanie na to, co wokół nas, ale też dbanie o to, co dopiero przed nami, a nawet przed pokoleniami, które nastaną po nas.W 2024 roku ukaże się druga edycja raportu. Będzie ona wzbogacona o dodatkowe sekcje tematyczne pokazujące stosunek do odpowiedzialności biznesu za przyszłość i edukację z perspektywy startupów, biznesów zarządzanych przez kobiety oraz uczelni wyższych, kształcących na kierunkach biznesowych, szczególnie w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju.Na raport będzie składać się część prezentująca wyniki badania z komentarzami ekspertów, case study pokazujące dobre praktyki z rynku oraz wywiady z liderami biznesu, edukacji i samorządu. Raport pokaże aktualny stosunek biznesu do edukacji i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Poprzednie edycje

Pierwsza edycja raportu ukazała się w 2023 roku. Prezentowała wyniki badania sprawdzającego stosunek firm z aglomeracji wrocławskiej do działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz postrzeganie przez nie edukacji na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Premiera raportu miała miejsce na II Konferencji Liczymy się dla edukacji. Przedstawia on również dobre praktyki CSR i ESG z wrocławskiego środowiska biznesowego. Można w nim znaleźć case study firm takich jak BNP Paribas, Viessmann, Credit Agricole, MPWiK Wrocław, Softserve czy Capgemini. Raport o postrzeganiu społecznej odpowiedzialności biznesu w dobie ESG oraz roli edukacji w rozwoju przedsiębiorczości i dobrej jakości życia każdego z nas opracowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica i Insight. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia jest partnerem tego projektu.

powrót
Skip to content